GTX 1660 Ti oyunda 85 derece oluyor

Güzel öneriler verilmiş belki onları uygulayarak kayda değer değişiklikler yakalayabilirsiniz.

Yaşadığınız sıkıntı aslında ASUS ile alakalı. ASUS'un Dual ve TUF modellerinde özellikle 1660 Ti ve RTX 2060 kartlarda kronik sıkıntılar vardı, belli bir süre sonra düzeltildi (düzeltilen modellerin ismine EVO eklendi) ve siz 2.5 yıl öncesinden bahsediyorsunuz, yüksek ihtimalle ilk seriyi yani problemli olan seriyi almışsınız. Temmuz 2019'dan beri MSI GTX 1660 Ti Armor OC kullanıyorum termal macun değişimi vs. yapmadım hala aynı değerleri alıyorum, yani sizin durumunuzun macun ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, ASUS'un hatası. Ayrıca kasam da sizinkiyle aynı, MB511 önü açık mesh kasa.

Aşağıda bazı konular var, hatta fazlası da var şimdilik bunları bulabildim. İncelediniz mi bilmiyorum:

Yorumlardan birinde undervolt tavsiye edilmiş, mantıklı. Reddit'te de aynısı 3 yıl önce denenmiş ve başarılı olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1457686

Ekran kartını undervolt yapmasına rağmen undervoltsuz haliyle aynı performansı aldığını ve tam yükte 69 dereceyi geçmediğini söylemiş.

Tavsiyeniz için teşekkürler fakat aklımda bir fikir var acaba ekran kartını elimden çıkarıp üzerine biraz para koyup daha iyi bir ekran kartı mı alayım, yoksa elimdeki bütçeyle fan alıp soğutmaya mı çalışayım.

Tavsiyeniz için teşekkürler fakat aklımda bir fikir var acaba ekran kartını elimden çıkarıp üzerine biraz para koyup daha iyi bir ekran kartı mı alayım, yoksa elimdeki bütçeyle fan alıp soğutmaya mı çalışayım.

Eğer çıkabilirseniz bütçe varsa 3060 bandına çıkın daha altına çıkmak mantıksız olur. Yani bence 2060 veya 3050 için değmez. Ancak şimdi 4000 serisi geliyor. Yani bütçeyi biriktirip yeni seriden bir modele çıkılabilir yeni seri = performansta artış.

Eğer çıkabilirseniz bütçe varsa 3060 bandına çıkın daha altına çıkmak mantıksız olur. Yani bence 2060 veya 3050 için değmez. Ancak şimdi 4000 serisi geliyor. Yani bütçeyi biriktirip yeni seriden bir modele çıkılabilir yeni seri = performansta artış.

Maalesef bu biraz zor olur benim için öğrenciyim 3060 almam çok zor param şu an 2060'a ve 3050'ye yetiyor evet,bende isterdim 4000 veya 3060 almayı ama maalesef ülke şartları ve aileden dolayı imkansıza dönüşüyor yine de ben başka bir konu açıp sorayım bakalım ne cevaplar gelecek.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı