GTX 1660 Ti sistem mavi ekran ve hata kodları

İşletim sistemi
Windows 10

Herunn

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sistemimi yaklaşık 2 ay önce topladım, son 1 aydır birbirinden farklı mavi hata kodları alıyorum. Araştırmalarım sonucunda bir çözüm bulamadım sizin de fikirlerinizi almak istedim. Gün içerisinde 6-7 saat oyun oynuyoruz bilgisayar kapanmıyor fakat video açtıktan 10-20 dakika sonra hata verip kapanıyor. Son 1 haftadır uygulamalara girerken de sıkıntı çıkarmaya başladı. Bilgisayara format attım, biosu'mu sıfırladım, driver Boost gibi uygulamaları kullanmadım, Memtest86 programı ile RAM'i test ettim sorun çıkmadı fakat hala sorunu anlamış değilim. Mesela dün gece bilgisayar kapandı ve beni 2-3 kere biosa yönlendirdi. Ben de bilgisayarı güç kaynağından kapattım açtım düzeldi. Format attığım için eski hata kodları da silindi fakat telefonumla fotoğrafları çektim resim olarak ekleyeceğim. RAM'i özlelikle anakarta uyuşuyor mu diye kontrol edip aldım fakat yanlış mı kontrol ettim bilmiyorum. Siz de kontrol eder misiniz? Son olarak Memtest86 uygulamasının sonucunu mavi ekran fotoğraları klasörüne aktardım.
MSI B450 GAMING PRO carbom Max Wi-Fi
MSI GeForce GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 3500X.
XPG 256 GB Spectrix S40G SSD.
Adata XPG Spectrix D41 AX4U320038G16A-DR41 16 GB (2*8) 3200MHz RGB Gaming.
FSP600-60AHBC 600W ATX Power Supply.
Minidump= Minidump - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1660 Ti nereden bakarsan bak canavar gibi potansiyeli olmasına rağmen hatalı bir ekran kartı aynı sorunu bende yaşıyorum. Isı değerleriniz ne alemde atabilirseniz bir fikir belirtebilirim sanırım.

GTX 1660 Ti nereden bakarsan bak canavar gibi potansiyeli olmasına rağmen hatalı bir ekran kartı aynı sorunu bende yaşıyorum. Isı değerleriniz ne alemde atabilirseniz bir fikir belirtebilirim sanırım.
Merhaba ekran kartım boştayken 43 derece'de çalışıyor valorant gibi oyunlarda en fazla 70 derece oluyor.Bu ekran kartı'nın sorunlu olduğunu nereden biliyorsunuz ve çözüm bulabildiniz mi?
@mr.kankilic27

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışalım.

Ekran kartına OCCT yazılımı ile 3D testi yap. 10-15 dakika arası yap. Crash verirse söyleyin.

2 kez ekran kartı yüzüne almışsınız.

BIOS ayarlarını sıfırla. Yani ayarları "default" yapacaksın.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Memtest86 testi sonucunu bulamadım.

1615447377716.png

RAM'lerin büyük ihtimalle uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı