GTX 1660 Ti sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

strongTURK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar. Ben birkaç aydır laptoptan Minecraft oynuyorum ve FPS değerini ölçüyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Aldığım FPS ise sabit 40FPS ve bazen aşağısı. Neden oluyor bilmiyorum ama sanırım bilgisayarda da bir bozukluk var. Size de danışıyım dedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşalar. Ben birkaç aydır laptoptan Minecraft oynuyorum ve FPS değerini ölçüyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Aldığım FPS ise sabit 40FPS ve bazen aşağısı. Neden oluyor bilmiyorum ama sanırım bilgisayarda da bir bozukluk var. Size de danışıyım dedim. Teşekkürler.
Vsync açık mı? Fabolous grafiklerde bir sorun var bazı GPU'larda sıkıntı çıkarıyor. Fancy grafikleri deneyin.

Oyunun içinden FPS ayarlarınızı yaptınız mı?
Örneğin maximum kare hızı falan. Yapmadıysanız yapın ve NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkranizasyon açıksa kapatın.

40 FPS hakikaten çok düşük olmasına rağmen bir nedeni de Minecraft'ın optimosyanun çok kötü.

Meselah bende RX470 kullanıyorum bazen 15 FPS'e kadar düsüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı