GTX 1660 Ti sistemden hiçbir şekilde görüntü alınmıyor

KuzeyDonmez

Hectopat
Selam, İtopya'dan bilgisayar satın aldım.
AMD RYZEN 5 5600X
ASUS B450M Dragon.
Kingston 8GB FURY Beast Siyah 3600Mhz CL17 DDR4 X2
MSI MAG A600DN 600W 80 Plus
MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD

HDMI ve VGA ile denedim hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Onboard ve GTX 1660 Ti ile denedim yok. Hiçbir şekilde bir sonuç alamadım. İşlemciyi tak çıkar yaptım, BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım. Görüntü kabloları arasında geçiş yaparken bilgisayarı yeniden başlattım. BIOS'a girebilsem güncellemeye çalışacağım yok giremiyorum hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Yardımcı olur musunuz sorun ne kaynaklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, İtopya'dan bilgisayar satın aldım.
AMD RYZEN 5 5600X
ASUS B450M Dragon.
Kingston 8GB FURY Beast Siyah 3600Mhz CL17 DDR4 X2
MSI MAG A600DN 600W 80 Plus
MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD

HDMI ve VGA ile denedim hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Onboard ve GTX 1660 Ti ile denedim yok. Hiçbir şekilde bir sonuç alamadım. İşlemciyi tak çıkar yaptım, BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım. Görüntü kabloları arasında geçiş yaparken bilgisayarı yeniden başlattım. BIOS'a girebilsem güncellemeye çalışacağım yok giremiyorum hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Yardımcı olur musunuz sorun ne kaynaklıdır?

RAM'dan alakalı olabilir diye düşünüyorum. Arkadaşında dediği gibi tak çıkar. Olmazsa (bildiğim kadarıyla) arızalanmış demektir.

Bir de tek tek RAM'lerle deneyebilir misiniz?

Ram de arıza olsa 3 kez bip diye ötmezmi anakart

2 rami de alternatif bütün slotlara taktım tek tek ve ikisini birden değiştirerek yok hala görüntü gelmiyor. Anakartın arkasında bios düğmesi yok (adını tam hatırlamıyorum ufak düğmeden bahsediyorum) Bios güncel değilse ne yapabilirim? Sorun bu gibi duruyor neredeyse herşeyi denedim çünkü.

2 RAM'i de alternatif bütün slotlara taktım tek tek ve ikisini birden değiştirerek yok hala görüntü gelmiyor. Anakartın arkasında BIOS düğmesi yok (adını tam hatırlamıyorum ufak düğmeden bahsediyorum) BIOS güncel değilse ne yapabilirim? Sorun bu gibi duruyor neredeyse her şeyi denedim çünkü.

Sistem size hazır mı geldi siz mi toplama alıp kendiniz montajladınız. Eğer tek tek alıp siz montajladıysanız aldığınız anakartta BIOS flash yok BIOS atamazsınız. Eski bir işlemci ile BIOS güncellemeniz gerekiyor. Ben başta bilgisayarı halihazırda kullandığınızı varsayıp RAM takıp çıkarın dedim.

Hocam şimdi şöyle ekran kartı bende vardı onun haricindeki bütün parçaları hazır toplanmış aldım. Ekran kartı ve İşlemci fanını kendim takıp çalıştırdım görüntü yoktu dediğim gibi. Benim de ilk aklıma bios geldi elimde başka işlemci bulunmadığı için servise gönderdim. Göndermeden önce de aradım sorunu anlattım kontrol sağlamadan gönderilmez falan dedi ama hiç inanmıyorum biosu güncellediklerine birkaç konuda daha denk geldim itopyada bios sorunu yaşayan tek ben değilmişim. Gerçekten çok pişmanım şurdan aldığıma sırf bu sorunu yaşamamak için hazır toplatmıştım.

Hocam şimdi şöyle ekran kartı bende vardı onun haricindeki bütün parçaları hazır toplanmış aldım. Ekran kartı ve işlemci fanını kendim takıp çalıştırdım görüntü yoktu dediğim gibi. Benim de ilk aklıma BIOS geldi elimde başka işlemci bulunmadığı için servise gönderdim. Göndermeden önce de aradım sorunu anlattım kontrol sağlamadan gönderilmez falan dedi ama hiç inanmıyorum BIOS'u güncellediklerine birkaç konuda daha denk geldim İtopya'da BIOS sorunu yaşayan tek ben değilmişim. Gerçekten çok pişmanım şuradan aldığıma sırf bu sorunu yaşamamak için hazır toplatmıştım.

Burada sorun BIOS sürümü gibi duruyor. Bilgisayarcı falan varsa onlara güncelletebilirsiniz tek çözüm o gibi şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı