GTX 1660 Ti'lı Laptop değiştirilmeli mi?

glaitaht

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar, yaklaşık bir yıldır kullandığım GameGaraj marka 7TN-120 modelli laptop'u değiştirmeli miyim acaba diye düşünüyordum. Baktığımda çok israf bir harcama olarak gözüküyor fakat bir yandan 1660 Ti bir kaç seneye eskiyebilecek bir model gibi de geliyor. FPS, çözünürlük yahut görüntü kalitesi takıntım yok, ekranın yenilemesi kadar FPS almak bana yetiyor zaten. Diğer yandan 3060'lı bir laptop iyi bir yatırım olabilirmiş gibi de hissediyorum, kaldı ki RTX yeni bir teknoloji.

Sizlerin önerileri neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sonraki nesili bekleyebilirsiniz, işlemciniz ve ekran kartınız güncel oyunları iyi idare eder. İleride DDR5 RAM, Intel`in 12. Nesil işlemcilerinde büyük mimari değişimler ve GPU pazarına katılması, Nvidia`nın ise CPU pazarına katılması ve AMD Ryzen laptopların yaygınlaşması, bunların hepsi ileride büyük değişimlere yol açabilir. Tabi dolar kuru vs ne olur onu kestiremeyeceğim.

Bir sonraki nesili bekleyebilirsiniz, işlemciniz ve ekran kartınız güncel oyunları iyi idare eder. İleride DDR5 RAM, Intel`in 12. Nesil işlemcilerinde büyük mimari değişimler ve GPU pazarına katılması, Nvidia`nın ise CPU pazarına katılması ve AMD Ryzen laptopların yaygınlaşması, bunların hepsi ileride büyük değişimlere yol açabilir. Tabi dolar kuru vs ne olur onu kestiremeyeceğim.
Teşekkürler cevabınız için, ben daha çok yatırımsal bakıyorum duruma :)

Bence şuanda gerek yok, daha ileriki nesilleri beklemenizi öneririm. Zaten 1660 ti 3-4 sene daha AAA oyunları rahat oynatır. Bence 1-2 yıl sonra yeni teknolojiler geldiğinde değiştirmenizi öneririm.

Bende 1050 Ti var hocam ben bile geçmeyi israf olarak görüyorum. Ben laptopumu 6250₺ ye almıştım dolar 4,5 iken şu an 1660Tİ-i7 10.nesil laptop alayım desem 10-11.000₺ verdiğim paraya kesinlikle değmez.

Geri
Yukarı