Çözüldü GTX 1660S ekran kartından gelen ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cole McCree

Hectopat
Arkadaşlar servise yolladım "sorun yok" dediler, evet performansa bir etkisi yok ama fanlar dönmeye başlarken böyle bir ses çıkıyor, sizce neden?
(Gigabyte GTX 1660 Super 6 GB).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam konuyu hortlatıcam ama aynı sorun bende de var. Siz çözebildiniz mi?

Ses çıkartan fanı değiştirirseniz ses çıkmaz, fakat şöyle bir dezavantajı var; kartınız garanti dışı kalır. Ben bu sorunu çözmek için bayağı uğraştım, hem de aylarca çözmeye uğraştım fakat sonuç maalesef olumsuz. Şu an hiç takmadan kullanıyorum ve bu ses bir sorun değil. Ha sesi bir müddet te olsa azaltmak istiyorsanız; kartınızın üstünden tutun ve Gigabyte logosu yazan parçayı hafifçe aşağı doğru çekerek kart ile fanların arasını biraz açın. Dediğim gibi bu bir sorun değil, kartınızı gönlünüz ferah bir şekilde kullanabilirsiniz :)
Maalesef Gigabyte'larda öyle kardeşime de Gigabyte almıştım ben fan hızı 70'in üzerine çıkınca olan bir durum CW değil fanların arasındaki zayıf plastik kalitesinden kaynaklı. Garantiye gönderince reddedildi 14 günlük iade sürem de bittiği için iade de edemedik ama ses dışında bir sorun çıkarmıyor kulaklık takmıyorsanız sizi rahatsız edecektir ama onun dışında bir sorun olmaz.

1660'lerin Gigabyte modeli biraz sesli çalışıyor. Fakat sorun bundan kaynaklı değil. Ben ilk Coil Whine'den şüphelendim fakat tekrar dinleyince fanda sorun olduğuna kanaat ettim. Fan bir şeye sürtüyor olmalı. Değişim talep edin.

1660'lerin Gigabyte modeli biraz sesli çalışıyor. Fakat sorun bundan kaynaklı değil. Ben ilk coil Whine'den şüphelendim fakat tekrar dinleyince fanda sorun olduğuna kanaat ettim. Fan bir şeye sürtüyor olmalı. Değişim talep edin.

Değişim talep edince de aynısı oluyor maalesef Gigabyte'lar böyle eğer 14 günü geçmediyse iade edin bence gidip MSI Ventus almak onun yerine daha mantıklı.

Arkadaşlar servise yolladım "sorun yok" dediler, evet performansa bir etkisi yok ama fanlar dönmeye başlarken böyle bir ses çıkıyor, sizce neden?
(Gigabyte GTX 1660 Super 6 GB).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende de ona benzer bir ses vardı. Biraz daha yavaş, sanki fan kabloya sürtüyormuş gibi ama değil. Kendiliğinden kayboldu sonra.

Değişim talep edince de aynısı oluyor maalesef Gigabyte'lar böyle eğer 14 günü geçmediyse iade edin bence gidip MSI Ventus almak onun yerine daha mantıklı.

Haklısınız, sizde de mi vardı bu kart?
Bu ses her zaman geliyor mu yoksa sadece tam yükteyken falan mı?

Hocam sadece dönmeye başlarken, 3-4 saat oyun oynadım ses yok.
Fana bir şey sürtüyor mu? Sadece PC açılırken mi oluyor.

Cw değildir. Cw ise performansa hiçbir etkisi yok. Tek sıkıntısı ses çıkarması.

Şöyle söyleyeyim fanlar dönmeye başlaren anlık oluyor ve sonra sessizlik.

Geri
Yukarı