GTX 1660S ekran kartının sorunlu olup olmadığını nasıl anlaşılır?

ineventhorizon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartımın sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Boşta dururken ekranın ortası ve üst tarafında siyah bir çizgi yanıp sönüyor gibi oluyor. Destiny2 oynarken de Alt+Tab yapıp oyuna tekrar döndüğümde yerdeki bazı textureların yeşil olup sonradan normale döndüğünü gördüm.

Ekran kartım hatalı mıdır? Nasıl anlayabilirim? Hatalıysa ne yapmam gerek, tüm sistemi dizeli yaklaşık 1 hafta oluyor. Monitörden kaynaklanıyor olabilir mi? Monitörümü eski laptopla birlikte kullanırken de HDMI ile bağladığımda ekran git gel yapıyordu. VGA ile bağlayınca sorun çözüldü, DP girişi de mevcut. Kablo değiştirmem işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ekran kartımın sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Boşta dururken ekranın ortası ve üst tarafında siyah bir çizgi yanıp sönüyor gibi oluyor. Destiny2 oynarken de Alt+Tab yapıp oyuna tekrar döndüğümde yerdeki bazı textureların yeşil olup sonradan normale döndüğünü gördüm.

Ekran kartım hatalı mıdır? Nasıl anlayabilirim? Hatalıysa ne yapmam gerek, tüm sistemi dizeli yaklaşık 1 hafta oluyor. Monitörden kaynaklanıyor olabilir mi? Monitörümü eski laptopla birlikte kullanırken de HDMI ile bağladığımda ekran git gel yapıyordu. VGA ile bağlayınca sorun çözüldü, DP girişi de mevcut. Kablo değiştirmem işe yarar mı?

DP kullanın, büyük ihtimal monitörden kaynaklanıyor. FurMark testi yaparak değerlere bakabilirsin. MSI Afterburner programını kullanarak oyun içi değerlerini de takip edebilirsin. 1-2 gün değerleri takip edip varsa bir anormallik yeni bir konu açıp sormanda fayda var. Ama ekran kartından değildir bence. Ya kablodandır ya da monitör HDMI girişinden dolayıdır.

Kabloyu oynatmayı denedin mi? Önce ki HDMI kablom sorunluydu benim de ekranda yeşil yeşil çizgiler oluyordu.

Monitörünüz nedir? Kablo değiştirmeyi deneyin.
BENQ GW2406Z
Skor testi yapmış stability test ile 10 dakika beklemeni tavsiye ederim.
Testi yapıp tekrardan buraya yazacağım. Oyunlarda vs. sorun yok gibi. MSI Afterburner ile denediğimde çoğu oyunda benzer performans aldığımı gördüm. Fakat Fortnite ile test yapayım dediğimde GPU kullanımının çok oynadığını ve ona bağlı olarak çok ani fps düştüğünü gördüm. 1% ve 0.1% FPS'leri Youtube'da aynı karta göre çok daha az olarak gördüm. Fakat diğer oyunlarda bir
sorun yok.
Kabloyu oynatmayı denedin mi? Önce ki HDMI kablom sorunluydu benim de ekranda yeşil yeşil çizgiler oluyordu.
Farklı HDMI kablosu ile de denedim aynısı oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı