GTX 1660S ekranda patlamalar oluyor

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorunum yeni ekran kartı alınca başıma geldi. Eski kartım RX580 idi. MSI Gaming X 1660 Super'e geçtim. Kartı çok beğenerek aldım lakin çok can sıkan bir durum var, ekranda patlamalar oluyor sürekli. Display Port kablosu ile bağlı yerlerini değiştirdim, 3'lü prizi değiştirdim, kart sürücülerini sıfırdan DDU ile kurdum, 2 kere BIOS güncelledim... Bir çözüm bulamadım ve gerçekten PC'den soğudum, artık yüzüne bakasım gelmiyor. Bu sorunu nasıl hallederim?

İşlemci: Ryzen 5 1600 sixcore.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Corsair 2X 8 GB.
PSU: Cooler Master V750 Gold.
Kasa: Sharkoon tg5.
Monitör: Gamepower gpr24C1 144Hz 1mss.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sorunum yeni ekran kartı alınca başıma geldi. Eski kartım RX580 idi. MSI Gaming X 1660 Super'e geçtim. Kartı çok beğenerek aldım lakin çok can sıkan bir durum var, ekranda patlamalar oluyor sürekli. Display Port kablosu ile bağlı yerlerini değiştirdim, 3'lü prizi değiştirdim, kart sürücülerini sıfırdan DDU ile kurdum, 2 kere BIOS güncelledim... Bir çözüm bulamadım ve gerçekten PC'den soğudum, artık yüzüne bakasım gelmiyor. Bu sorunu nasıl hallederim?

İşlemci: Ryzen 5 1600 sixcore.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Corsair 2X 8 GB.
PSU: Cooler Master V750 Gold.
Kasa: Sharkoon tg5.
Monitör: Gamepower gpr24C1 144Hz 1mss.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüksek ihtimal monitör ile alakalı.
Ekran kartını başka monitörde deneme olanağın var mı?

Monitörde bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır? Bence başka monitör ile deneyin. Televizyonda falan.

Monitör yeni zaten monitörde sıkıntı olcağını düşünmüyorum AMD kartımda bir sorun yoktu çünkü bu zamana kadar DP olmadığı için televizyonda deneyemedim.
Bende de oluyor ama döüştürücü kullanıyorum.

Ben direk monitörün yanında gelen DP kablosu ile kullanıyorum :(

Bende de oluyor ama döüştürücü kullanıyorum.

Sorunu göremedim açıkcası. Daha detaylı ve uzun olsaydı video.

1.saniyeden 2. saniyeye geçerken anlık oluyor orada belli oluyor patlama şeklinde.
Ekran kayıdı alınca da sorun olmuyorsa monitörden olabilir.

Ekran kayıdı alırken de oluyor maalesef.

1.saniyeden 2. saniyeye geçerken anlık oluyor orada belli oluyor patlama şeklinde.

Ekran kayıdı alırken de oluyor maalesef.

Yazılımın güncelmi.
Benim arkadaşımın da ASUS 1660S vardı onunda birden siyah ekran verip gidiyordu yazılımı güncelledikten sonra lütfen elinizle netden yükleyin daha sonra yeniden başlatın ve yine aynı sorun olacak mı bakarsınız.

Geri
Yukarı