GTX 1660S GTA 5'te ısınıyor ve kasıyor

Waxsar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda daha düne kadar Very High ayarlarda ısınmadan kasmadan GTA 5 oynarken bugün anlam veremediğim bir şekilde kasmalar ve sistemde aşırı ısınma oldu. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlar için teşekkürler.

Sistem:
  • GTX 1660 Super
  • i5 10400F
  • 2x8 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri ne?

Kasayı masa altında veya duvar tarafında tutmayın masa üstüne koy.

Mümkünse kasa kapağı açık ve oda kapısına bakacak şekilde tut.

Sıcaklık değerleri ne?

Kasayı masa altında veya duvar tarafında tutmayın masaüstüne koy.

Öyle toz fazla alır benim bilgisayarım öyle yaparak anakartını bozmuştum.
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda daha düne kadar Very High ayarlarda ısınmadan kasmadan GTA 5 oynarken bugün anlam veremediğim bir şekilde kasmalar ve sistemde aşırı ısınma oldu. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlar için teşekkürler.

Sistem:
  • GTX 1660 Super.
  • i5 10400F.
  • 2x8 RAM.

Eğer 95 derecenin üstündeyse bilgisayar kapanır 80 dereceyse kasar. Fanların dönüş hızı normal mi?
Ve overclock yaptıysanız eski haline döndürün.

Eğer 95 derecenin üstündeyse bilgisayar kapanır 80 dereceyse kasar. Fanların dönüş hızı normal mi?
Toz alma ile sistem bozulmaz, masa temizse bir şey olacağını sanmıyorum. Anakarta nemli ellerle veya ısınmış ellerle herhangi bir yerine değmişsindir kısa devre yapmıştır seninki.

Tozlar mantıken yer çekimi olduğu için yere düşer ve yerde olur. Bilgisayar masanın üstünde ise sadece masanın üstendeki tozları çeker. Anakartınızın bozulma nedeni farklı bir nedenden olabilir.

Sistem:
  • GTX 1660 Super
  • i5 10400F
  • 2x8 RAM

Ekran kartınız kaç derecelere çıktı ve ekran kartınızın modeli nedir?

Sıcaklık değerleri ne?

Kasayı masa altında veya duvar tarafında tutmayın masa üstüne koy.

İşlemci mi ısınıyor ekran kartı mı?
Ekran Kartı 71, İşlemci ise 67 dereceyi gördü. Pc masanın üstünde. Ancak dediğim gibi daha dün çok yüksek ayarlarda oynarken bile ısınması, donması çok azdı bugün oldu bu durum.
Ekran kartı mı ısınıyor yoksa işlemci mi? Sıcaklıklar ne durumda? FPS'iniz normalde kaçtı, şimdi kaç? Bunları tahmin edemeyiz.
Fps her zaman sabit 60 Fps ekran kartı ve işlemci ısınıyor. Ekran kartı 71, işlemci ise 67 dereceyi görüyor.

Ekran Kartı 71, İşlemci ise 67 dereceyi gördü. Pc masanın üstünde. Ancak dediğim gibi daha dün çok yüksek ayarlarda oynarken bile ısınması, donması çok azdı bugün oldu bu durum.

Fps her zaman sabit 60 Fps ekran kartı ve işlemci ısınıyor. Ekran kartı 71, işlemci ise 67 dereceyi görüyor.
Ekran kartı ve işlemci olması gerektiği sıcaklıklarda, sıcaklıklar gayet iyi.

Geri
Yukarı