GTX 1660S - i5 6500 takılma problemi

Zeiden

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistem özelliklerim:

i5 6500
8 GB DDR3
GTX 1660 SUPER
ASUS B150 M-K anakart

Oyunlarda 0.5-1 saniyelik takılmalar yaşıyorum. Darboğaz olduğunu düşündüm fakat emin olamadım. Bazı programlar ile CPU yükünü kısmayı denedim, fayda gösterse de sorunu tam anlamıyla çözemedi. Örneğin; RDR 2'de High-Ultra ayarlarda ortalama 55, maksimum 75-80 civarında bir benchmark sonucu alırken minimum FPS ise her zaman 0 oluyor. Bu durum diğer oyunlarda da geçerli.

Yaşanan bu sıkıntıyı engellemenin herhangi bir çözümü var mı? Yoksa tek çare işlemciyi değiştirmek mi?

Teşekkürler.

Hocam RDR 2 için belki RAM miktarı sorun olabiliyordur. Arka planda uygulama açıksa RAM yüzünden anlık takılmaya sebep olabilir.

Hocam RDR 2 için belki RAM miktarı sorun olabiliyordur. Arka planda uygulama açıksa RAM yüzünden anlık takılmaya sebep olabilir.

RAM için arka plandaki işlemleri optimize eden bir program kullanıyorum, diğer oyunlarda sorunsuz fayda sağlıyor. Fakat burada işe yaramadı.

Ayrıca YouTube'da 8 GB ram ile RDR 2'de herhangi bir takılma olmaksızın oyun deneyimi yaşayanlara şahit oldum.

RDR 2 fazla RAM istiyen bir oyundur sizinde hem DDR3 konusunda hem de MHz konusunda sıkıntınız var başka oyunlarda oluyormu? MSI Afterburner programı ile oyun içi CPU GPU RAM değerlerinizi atarmısınız

RDR 2 fazla RAM istiyen bir oyundur sizinde hem DDR3 konusunda hem de MHz konusunda sıkıntınız var başka oyunlarda oluyormu? MSI Afterburner programı ile oyun içi CPU GPU RAM değerlerinizi atarmısınız

RAM kullanımı 7300 civarındayken,
CPU kullanımı 80-100% arası,
GPU ise 60% civarı kalıyor.

Henüz test etme şansım olmadı fakat Metro Exodus'da da benzer bir sorun yaşadım. RAM'i 16 GB çıkarmanın bir faydası olur mu, yoksa işlemci yükseltmem mi gerekir?

RAM kullanımı 7300 civarındayken,
CPU kullanımı 80-100% arası,
GPU ise 60% civarı kalıyor.

Henüz test etme şansım olmadı fakat Metro Exodus'da da benzer bir sorun yaşadım. RAM'i 16 GB çıkarmanın bir faydası olur mu, yoksa işlemci yükseltmem mi gerekir?
Orta derecede bir darbogaz var islemci yüzünden tam tersi olması gerek normalde işlemci yükseltmekte fayda var R5 2600 veya R5 3500X oyun oynamak için alabilirsin. İntel işlemciler daha çok Windows işlemleri ve benzeri şeylere yönelik

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı