Çözüldü GTX 1660S + Ryzen 3 3100 Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GuvenYilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oyununda en düşük ayarlarda aşağıdaki sistemle 120-180 FPS civarında değerler alıyorum. FPS değerim en kötü 200'ün üstüne çıkmalı diye düşünüyorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistem özelliklerim:

Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB 192 Bit GDDR6.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz.

RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz (1x8)

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Çözüm
2 adet video buldum, 1 tanesi senin sonuçlarına yakın, diğeri 260 FPS alıyor en az. Donanım olarak aradaki tek fark düşük olanda 8 GB 3000 RAM var, yüksek olanda 16 GB 3600 MHz var. Ama 100-120 FPS fark eder mi bilmiyorum sadece RAM. Yazılımsal olarak bir fark var mı bilmiyorum. Dual channel daha performanslı genel olarak ama arada çok devasa fark var.

Bu seninle aynı FPS'yi alan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu 260 FPS alan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Üstteki kanal bana ait, o videoda 8gb single ram kullanıyordum. Şu an 2x8 dual kullanıyorum fpsim 200-320 arası
DDU ile ekran kartı sürücünüzü silin en güncel sürücüye yükseltin.

Sürücü sürümü nedir? XMP açık mı?

XMP açık ancak sürücü sürümü derken ne kastettiğinizi anlayamadım sürücüler güncel daha 1 hafta önce DDU ile temiz bir kurulum yaptım.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü silin en güncel sürücüye yükseltin.

Yaptım ancak herhangi bir artış sağlamadı.

Valorant oyununda en düşük ayarlarda aşağıdaki sistemle 120-180 FPS civarında değerler alıyorum. FPS değerim en kötü 200'ün üstüne çıkmalı diye düşünüyorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistem özelliklerim:

Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB 192 Bit GDDR6.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz.

RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz (1x8)

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
VSYNC özelliği açık olabilir mi?

2 adet video buldum, 1 tanesi senin sonuçlarına yakın, diğeri 260 FPS alıyor en az. Donanım olarak aradaki tek fark düşük olanda 8 GB 3000 RAM var, yüksek olanda 16 GB 3600 MHz var. Ama 100-120 FPS fark eder mi bilmiyorum sadece RAM. Yazılımsal olarak bir fark var mı bilmiyorum. Dual channel daha performanslı genel olarak ama arada çok devasa fark var.

Bu seninle aynı FPS'yi alan.

Bu 260 FPS alan.

Yeni konular

Geri
Yukarı