GTX 1660S sistemde FPS yüksek fakat oyunlar akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

Veviel

Decapat
Daha fazla  
RAM
GSKILL RIPJAWS V 3200MHz (8x2) 16GB
Ekran kartı
GIGABYTE GTX 1660 SUPER OC 6GB
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500
Merhaba. Monitörüm 144Hz MSI G24C. CS:GO'da 200 300 FPS almama rağmen oyunda hala kasıyormuş gibi hissiyat var ve akıcı değil. Sadece CS:GO değil çoğu oyunda bu sorun oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: NVIDIA ayarlarına hiç dokunmadım. Varsayılan ayarlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Monitörüm 144Hz MSI G24C. CS:GO'da 200 300 FPS almama rağmen oyunda hala kasıyormuş gibi hissiyat var ve akıcı değil. Sadece CS:GO değil çoğu oyunda bu sorun oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: NVIDIA ayarlarına hiç dokunmadım. Varsayılan ayarlar.

Oyun içi ayarlardan kaynaklanıyor olabilir ayarları paylaşınız.

Oyun içi ayarlardan kaynaklanıyor olabilir ayarları paylaşınız.
1670153319708.png

1670153328266.png

Aynı hissiyat bende de var. FPS yüksek ama akıcılıkta bir sıkıntı var gibi (CS:GO dahil tüm oyunlar için). Monitörden mi yoksa sistemden mi kaynaklı emin değilim. Başka ekranlara baktığımda çok akıcı geliyor ama kendi kullandığım ekranda o hissi alamıyorum.

Ayarlar normalde zaten ekran Hertz'iniz Max mı bilgisayar ayarlarında.

Aynı hissiyat bende de var. FPS yüksek ama akıcılıkta bir sıkıntı var gibi ( CS:GO dahil tüm oyunlar için). Monitörden mi yoksa sistemden mi kaynaklı emin değilim. Başka ekranlara baktığımda çok akıcı geliyor ama kendi kullandığım ekranda o hissi alamıyorum.

V-Sync açıp Hertz'iniz ile eşitleyerek daha stabil görüntü alabilirsiniz hareketli FPS'den iyidir.

Aynı hissiyat bende de var. FPS yüksek ama akıcılıkta bir sıkıntı var gibi ( CS:GO dahil tüm oyunlar için). Monitörden mi yoksa sistemden mi kaynaklı emin değilim. Başka ekranlara baktığımda çok akıcı geliyor ama kendi kullandığım ekranda o hissi alamıyorum.

Aynen aynı şekilde hissediyorum arkadaşıma gidiyorum sistemler hemen hemen aynı onun bilgisayarında oynarken çok akıcı geliyor fakat kendi bilgisayarıma gelince o hissi alamiyorum onda da 144Hz monitör var

Sistemde HDD veya SSD varsa model paylaşın.

Kioxia 500GBKioxia 500GB M.2 SSD HDD Seagate 1TB ama oyun SSD'ye kurulu

Ayarlar normalde zaten ekran Hertz'iniz Max mı bilgisayar ayarlarında.

V-Sync açıp Hertz'iniz ile eşitleyerek daha stabil görüntü alabilirsiniz hareketli FPS'den iyidir.

Evet Hz Max V-Sync nasıl açabilirim CS:GO'da

75Hz kullanan arkadaşımda oynadı sistemimde 144Hz kullananda ikisi de oyunumun gram akıcı olmadığını söyledi ben arkadaşın sisteminde oynarken akıcılık hissini alıyorum fakat kendi bilgisayarımda alamıyorum

Son düzenleme:
Aynen aynı şekilde hissediyorum arkadaşıma gidiyorum sistemler hemen hemen aynı onun bilgisayarında oynarken çok akıcı geliyor fakat kendi bilgisayarıma gelince o hissi alamiyorum onda da 144Hz monitör var.

Kioxia 500gbkioxia 500GB M.2 SSD HDD Seagate 1TB ama oyun SSD'ye kurulu.

Evet Hz Max V-Sync nasıl açabilirim CS:GO'da

75Hz kullanan arkadaşımda oynadı sistemimde 144Hz kullananda ikisi de oyunumun gram akıcı olmadığını söyledi ben arkadaşın sisteminde oynarken akıcılık hissini alıyorum fakat kendi bilgisayarımda alamıyorum.

Dikey senkarizasyon.

Yeni konular

Geri
Yukarı