GTX 1660S sistemin sıcaklığı 48 derece

ismail05

Decapat
Merhaba arkadaşlar, PC'den fan sesi yüksek gelmeye başladı ve ısının fazla olduğunu düşünerek biraz araştırma yaptım. Öğrendiğime göre boşta CPU 50 dereceyi GPU 30-35 derece olmalıymış. Şu an PC boşta CPU 53 derece civaro GPU ise 48 derece civarı. Sizce değerler anormal mi? Ekran kartım GTX 1660 Super işlemcim ise Ryzen 3 3100. Ayrıca yaşadığım yer oldukça sıcak sizce bunun etkisi olur mu?(şu an hava durumu 35 derece gösteriyor)

Boştaki sıcaklıkların hiçbir koşulda hiçbir önemi yoktur. Bazı kartlar var, boşta fan çevirmiyor 60 derece. Oyuna giriyorsun, yine 60 derece...
Bu nedenle, yük altında işlemci ve ekran kartı sıcaklığı 85 dereceyi geçmediği sürece problem yoktur. Eğer biraz geçerse, dikkat etmekte fayda olur. Tabii 85 derece yine zarar verecek kadar fazla değil. Sadece ön uyarı gibi.

Bende de aynı ekran kartı ve işlemci mevcut işlemci 57 GPU 54 derece sadece Opera açık.
İkisi de tam yükte 82 dereceyi geçmiyor. Yaz sıcağında normal sanırım kışın tam yükte 70 derecenin üstüne çıkmıyor normalde.

(Hava 34 derece)

Kesin sıcaklık belirtenlere güvenmeyin, sıcaklığı etkileyen birçok faktör var. Anormal olduğunu düşünmüyorum, kart otomatik fan ayarlıdır muhtemelen. Soğutma gerektiğinde çalışıp düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı