GTX 1660VENTUs XS OC ve AMD A10 7890K R7 4,1 dahili GPU Kullanma Sorunu

byclark

Centipat
Bende AMD A10 7890K R7 4,1 GHz işlemci var içinde ekrankartı bulunan ve 750 Ti vardı dedim oyunlarda FPS'im artsın yeni ekrankartı alayım aldım sonra geçen GTX 1660VENTUs XS OC 6 GB. Bugun taktım kartı bir girdim oyuna FPS aynı. PC işlemcideki ekran kartını kullanıyor nettten baktım etkisizleştirmeyi falan denedim yok gene olmadı nedir benim PC'deki sorun bir yardımcı olun?

O işlemci 1050 Ti da bile darboğaz yapıyor. İade edip ekran kartını sistem toplayın. Darboğaz denen olay ekran kartı işlemciye yüksek gelir gücünü yeterince kullanamaz özeti budur. Sizin de işlemciniz düşük ekran kartınız ona göre bayağı darboğaz yapar.
araştırıp sorup sorusturup aldım darboğaz yapmaz diye geri dönüş aldıydım

Keşke buraya konu açsaydınız. Yüksek bir darboğaz yapar hemde. Oyun zevkiniz kalmaz. İade edin onun bütçesini biriktirip bir sistem toplayın.
dediğim gibi sağa sola sordum pcle içli dışlı olanlara dar boğaz yapmaz dediler aldım. benim tahminim ekran kartını kullanmıyor oyunlarda işlemcideki ekran kartını kullanıyor hala
BIOS'dan dahili ekran kartını kapatın. Görüntü adaptörü olarak harici ekran kartını seçin.

Ayrıca darboğaz olması çok muhtemel.
nasıl oluyor bunlar anlatımı varmı

FPS değerleri 750 Ti ile aynı ise şu an ki ekran kartını kullanıyordur. Çünkü darboğaz olduğu için normalden çok daha düşük performans verecektir lakin onboard kullanmasanız da düşük performans alırsınız darboğaz oluyor çünkü.
evet darbogaz var sanırım değerlere baktım şimdi işlemcinin hepsini kullanıp ekran kartının sadece yüzde 40 ını filan kullanıyor
ayrıca denetim masasından ayar açtım hangi program hangi ekran kartında çalısıyor onu gosteren onda yeni aldıgım kartta gosteriyor oyun
İşlemci ne almalıyım bu ekran kartı icin

Son düzenleme:
Konu açılalı 1 yıl olmuş yeni farkettim. Aynı donanımı bende kullanıyorum. Bu işlemcinin haddi değil ekran kartını beslemek. Sonradan ekran kartı takacak adam asla apu işlemci almamalı. Darboğazın alası var. Bf1, pubg gibi işlemci isteyen hiçbir oyunda performans yok. Rezil bir işlemci. Pci Express 3.0 destekli ilk Amd işlemcisi bir de bu. Ama 2.0 bile değildir aktarımı. 3.0 ı hakkıyla kullanamaz asla. Sadece bütçesi kısıtlı ve ekran kartı alamayacaklar için tasarlanmış on board ile gittiği yere kadar kullanılsın diye üretilmiş. Ama on board gpu kendi çapında iyiydi rakiplerine göre. İşlem gücünden çok on board grafiğe önem verilmiş. Bundan önce core i5 2500k kullandım yanına yaklaşamaz onun işlem gücünde. Zaten işlemcinin mimaride belli. İşlemci çekirdekleri için ayrılan alana bakın ne kadar az. Geri kalan yerlerin hepsi üzerindeki gpu için. Oysa ki on board gpu suz işlemcilerin her tarafı cpu çekirdekleri, cache bellek vs... den ibaret. R6 3600X aldım. O ekran kartını bu sisteme takacağım.

Dosya Ekleri

• 53874a_kaveri_die_straight2.jpg
    53874a_kaveri_die_straight2.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 41
Konu açılalı 1 yıl olmuş yeni farkettim. Aynı donanımı bende kullanıyorum. Bu işlemcinin haddi değil ekran kartını beslemek. Sonradan ekran kartı takacak adam asla apu işlemci almamalı. Darboğazın alası var. Bf1, pubg gibi işlemci isteyen hiçbir oyunda performans yok. Rezil bir işlemci. Pci Express 3.0 destekli ilk Amd işlemcisi bir de bu. Ama 2.0 bile değildir aktarımı. 3.0 ı hakkıyla kullanamaz asla. Sadece bütçesi kısıtlı ve ekran kartı alamayacaklar için tasarlanmış on board ile gittiği yere kadar kullanılsın diye üretilmiş. Ama on board gpu kendi çapında iyiydi rakiplerine göre. İşlem gücünden çok on board grafiğe önem verilmiş. Bundan önce core i5 2500k kullandım yanına yaklaşamaz onun işlem gücünde. Zaten işlemcinin mimaride belli. İşlemci çekirdekleri için ayrılan alana bakın ne kadar az. Geri kalan yerlerin hepsi üzerindeki gpu için. Oysa ki on board gpu suz işlemcilerin her tarafı cpu çekirdekleri, cache bellek vs... den ibaret. R6 3600X aldım. O ekran kartını bu sisteme takacağım.
7 8 ay oldu ryzen 5 3600 aldım kafa rahat tek sorunum fazla ısınması

Yeni konular

Geri
Yukarı