GTX 295 Gta 5'te Çift GPU Kullanamama

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Arkadaşlar Gta 5'i Gtx 295 ile oynuyorum. 1080P tüm ayarlar normalde 45-50 FPS oynuyorum. (Elimden gelse daha yükseltecem de kartın belleği yetmiyor. :) )
Mesela oynuyorum aradan 1 DK geçtikten sonra birden FPS düşüyor ve tekrar artıyor. MSI Afterburner ile izliyorum. Çoğu oyunda iki GPU'ya da yük binerken Gta 5 tek GPU ile çalışıyor. İkinci GPU oyun esnasında çalışmıyor. Bunu nasıl çalıştırabilirim? Oyun içinde bir ayar bulamadım buna dair. Nvidia denetim masasında da bulamadım.
Ekran Görüntüsü (6).png

Sürücü güncel ve oyun orjinal. Ayarlar bu şekilde ayarlamam gerekenler var mı?
cats.jpg

Ekran Görüntüsü (9)-vert.jpg

Not: Oyun eskiden korsandı. Sistemin kaldırıp kaldırmayacağına baktım, olumlu sonuç alınca satın aldım. Ama ordaki programın adı ''Grand Theft Auto V'' olarak değişmedi. ''Launcher'' yazıyor hâlâ.

Son düzenleme:
Oyun iki GPU'ya da yük bindirmeye başladı ama 10 FPS düştü oyun. Ne yapmam gerekiyor acaba? Tek GPU ile çalıştığı zaman GPU 2: %90 civarı, GPU 1: %10 civarı oluyor. Ama FPS 45-50 civarı gezmekte.
GPU'lara eşit yük bindiğinde 10 FPS civarı oluyor ve %50 civarı geziyor ikiside. İkisinide yük bindirerek oyunu açtığımda fark ettim kartın belleği 2 GB olarak gözüküyor ama bu kart 896 MB.

1080P'den 1366x768 çözünürlüğe düşürünce anlık FPS düşüşleri ortadan kalktı. Ekran kartı belleği dolduğu için birden takılıyormuş. Tekrar ayarları tek GPU'da çalışacak hale getirdim onla alakalı bir problem değilmiş, onların eş çalışması işi daha berbat etti. :)
Yardımcı olunduğu için teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı