GTX 550 Ti çok ısınıyor

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bakır soğutucusu yok TDP değeri 112 pek güçlü bir kart da değil bir tane fanı var. Geçen kaliteli bir macun sürdük sıcaklıklar halen aynı. En basit oyunlarda bile 70-72C'yi gördüğü olmuştu.

MSI Afterburner'dan frekans hızlarını en dibe çektim yine sıcaklık 2 derece falan düştü. Benim odam da ne doğalgaz var ne bir şey, kasa desen konumu gayet iyi duvar tarafında da değil. 12 cm egzoz fan taktım ön tarafa 8 cm taktım yine sıcaklıklar değişmiyor çok sinir bozucu. Çoğu oyunda 70 derece bazı oyunlarda neyse ki 65-66C oluyor ama çok nadir yaz geldiğinde bu kart 85 dereceyi bile görür diye düşünüyorum çünkü odam cidden soğuk yani. Undervolt düşünüyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. YouTube'da anlatımlar var fakat ciddi bir anlatım tarzı değil nedir nasıl yapılır detaylı gösterilmiyor.

Fanlar düzgün dönmeyebilir bunu kontrol et, eğer alalı uzun zaman olduysa termal macun etkisini yitirmiş olabilir kaliteli bir termal macun al.

Sistemi yormayan oyunlarda 70C olması normal değil.
My friend pedro ve şu Bilirsin basit tycoon oyunlarında 70C. Kartı alalı 1 hafta oluyor, hatta 1 hafta önce bir çok kart iade etmiştim. Macun yeni yeniledik.

FurMark ile test edin kartı eğer 80C üzerine çıkmaz işe sorun yok demektir.
5dk oldu 83-84C arası gidip geliyor. Oyunlarda max olarak 74c olduğunu gördüm. Sence yaz aylarında sıcaklıklar ne derece olur? Fan hızı 80'e kadar çıktığı için garip gurup sesler gelmeye başladı testi kapattım.
1617041639001.png

Şimdi ise FurMark'da verilen sıcaklığın çok üstüne çıkıyor nazi zombie army 2 oyununda 85C oldu :( tekrar macun sürmeli miyim?

Sorunun termal macun olduğunu zannetmiyorum fanları kontrol edin eğer sorunsuzca dönüyorsa ve üst düzey bir termal macun aldıysanız yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı