GTX 550 Ti oyunlarda FPS düşüşü

ToTrz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Nedenini anlamadım. GTX 550 Ti 1GB 192 Bit ekran kartım var. GTA 5 Valorant vb. 10-15 saniyede bir 5-6 saniye oyun takılıyor düzeliyor ha bire oluyor böyle.
Isısını falan ölçtüm ısıdandır diye tahmin ediyorum çünkü GTA 5'te Full yükte 85 dereceyi buluyordu. Valorant'ta 75-85 arası gelip gidiyordu. Acaba ısıdan mı yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum ama GTX 550 Ti için 85 derece normal ısı diye biliyorum yoksa yanlışmı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim? Ayrıca niye drop oluyor bilen biri açıklayabilir mi? Sistemimi koyuyorum alta:

Intel Quad Q8400.
8 GB RAM DDR3 1333MHz.
500 GB HDD.
550 Watt +80Plus PSU.
GTX 550 Ti GDDR5 1GB 192 Bit ekran kartı.
Acaba neden kaynaklanıyor?

Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Nedenini anlamadım. GTX 550 Ti 1GB 192 Bit ekran kartım var. GTA 5 Valorant vb. 10-15 saniyede bir 5-6 saniye oyun takılıyor düzeliyor ha bire oluyor böyle.
Isısını falan ölçtüm ısıdandır diye tahmin ediyorum çünkü GTA 5'te Full yükte 85 dereceyi buluyordu. Valorant'ta 75-85 arası gelip gidiyordu. Acaba ısıdan mı yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum ama GTX 550 Ti için 85 derece normal ısı diye biliyorum yoksa yanlışmı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim? Ayrıca niye drop oluyor bilen biri açıklayabilir mi? Sistemimi koyuyorum alta:

Intel Quad Q8400.
8 GB RAM DDR3 1333MHz.
500 GB HDD.
550 Watt +80Plus PSU.
GTX 550 Ti GDDR5 1GB 192 Bit ekran kartı.
Acaba neden kaynaklanıyor?
Sanal Bellek kapalıysa açmayı deneyin problem kalkabilir.

HDD'den dolayı takılmalar oluyor olabilir.

Bakacağım.

HDD'den kaynaklanabilir. Isındığı için olabilir. 1 GB VRAM yetersiz geliyor olabilir.

Vallahi GTA 5 falan 1GB VRAM yetmesi gerekiyor valorantada. Isıdan veya HDD'den şüpheleniyorum.

Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

Evet güncel.

Sıcaklıklar bir tık fazla, ayrıca ekran kartı ve işlemci kullanımı nedir?

İşlemci yükte 65 dereceyi geçmiyor ekran kartıda yükte 85leri görüyor.

Valorant'ta sıcaklıklar gereksiz yüksek.

Doğru bende şüpheleniyorum ama GTX 550 Ti için normal diye biliyorum.

Sıcaklıklar yüksek ama takılma yaratacak kadar değil. Sorun ya HDD'den ya da VRAM'den.

HDD büyük ihtimalle.
Sanal bellek kapalıysa açmayı deneyin problem kalkabilir.

Nasıl açıyorum onu?

Yeni konular

Geri
Yukarı