GTX 560 sistemde oyunlarda ani FPS düşüşü

hayatsıkıcı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 2600
ASUS GTX 1660S
1TB SSD
600W GAMETECH PSU BRONZ
8 GB RAM
B450 ANAKART
Herkese iyi akşamlar. Hepimize geçmiş olsun, umarım iyisinizdir.
Son 3 gündür beni sinir eden bir olay var bunu sizinle paylaşmak istedim.
Normalde GTA 5'te akıcı oynatan bilgisayarımın birden performansı düştü. Bu mesela 5 10 dk akıcı oynatıyor sonra oyun bir donuyor 1 2 dk boyunca FPS düşüyor, kasa kasa oynatıyor. Bu sadece GTA için değil, PUBG Mobile, ETS 2 için de... Çözümü varsa yardımcı olun.

Sistemim:
ASUS GTX 560.
AMD X6 1090 t 3,60 GHz.
8 GB RAM 1333MHz.
120SSD.
500GB HDD.

Herkese iyi akşamlar. Hepimize geçmiş olsun, umarım iyisinizdir.
Son 3 gündür beni sinir eden bir olay var bunu sizinle paylaşmak istedim.
Normalde GTA 5'te akıcı oynatan bilgisayarımın birden performansı düştü. Bu mesela 5 10 dk akıcı oynatıyor sonra oyun bir donuyor 1 2 dk boyunca FPS düşüyor, kasa kasa oynatıyor. Bu sadece GTA için değil, PUBG Mobile, ETS 2 için de... Çözümü varsa yardımcı olun.

Sistemim:
ASUS GTX 560.
AMD X6 1090 t 3,60 GHz.
8 GB RAM 1333MHz.
120SSD.
500GB HDD.
Görev yöneticisinden kasmaya başladığındaki sıcaklık değerlerini söyler misiniz ?

Görev Yöneticisi'nden kasmaya başladığındaki sıcaklık değerlerini söyler misiniz?

Isındığı için Power throttling olabilir ve bunun sonucunda da işlemci ve ekran kartı artık hangisi ısınıyorsa kendini soğutmak için GHz'sini düşürür ondan dolayı da drop olabilir.

Görev yöneticisinden kasmaya başladığındaki sıcaklık değerlerini söyler misiniz ?

Isındığı için Power throttling olabilir ve bunun sonucunda da işlemci ve ekran kartı artık hangisi ısınıyorsa kendini soğutmak için GHz'sini düşürür ondan dolayı da drop olabilir.
ısı değerleri normal şekilde MSI Afterburnerden takip ettim 65 75 arası dolanıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı