GTX 560 Ti'yi aldığımızdan beri filmlerde kare atlaması oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Hatırlayacağınız gibi eski ekran kartım 3870 X2 idi.Babam tam bir film hastası.Ben de çok film izlerim..GTX 560 Ti'yi aldığımızdan beri filmlerde kare atlaması oluyor.Takılıyor.Sanki bilgisayar kasılıyormuş gibi birşey oluyor.Eski ekran kartımızda hiç böyle bir sorun olmamıştı.Filmler hiç takılmadan ilerlerdi.Aklınıza gelebilecek her türlü çözümü denedik.İnternetten belki 40 tan fazla codec indirdik hepsini denedik hiçbiri çözüm olmadı.

PC'ye format attık.Driverlar falan hepsi güncel.Win7 Codec Pack de işe yaramadı.SP1 yüklü.K-Lite falan da olmuyor.Media Center da izlerken daha az oluyor ama yine de kare atlaması yaşanıyor.Babam açıkçası sinirlendi karta 500 lira verdim ama bir filmde bile takılıyor falan deyip duruyor.

Acaba ekran kartımızda mı bir problem var?Gerçi oyunlarda hiç takılma yaşamadım.Bu takılma en çok boyutu 10-15 GB olan .mkv uzantılı 1080p filmlerde oluyor.Kimse bir çözüm bulamadı.Belki sizin ofisinizde veya yakınlarınızda GTX560 vardır acaba bir deneyebilir misiniz onlarda böyle bir problem var mı?

Söz konusu video oynatmak olduğunda AMD’nin daha üstün olduğu testlerle kanıtlanmış bir durum. Buradan göz atabilirsin: ATI & NVIDIA Video Enhancement Quality Tested Review - Page 1/9 | techPowerUp

Elli bin tane kodeği kafana göre indirip kafana göre kurarak maalesef bir yere varman zor. K-Lite Mega Codec pack indir. Kurarken H.264 video için donanımsal çözümlemeyi devreye sok. Bunun için bir seçeneke mevcut. Sonrasında DirectX’i de güncelle. Media Player olarak da MediaPlayer Calssic Home Cinema kullanırsan en ufka bir sorun bile kalmayacaktır…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı