GTX 570 sistem oyunlarda düşük FPS

Hocam dediğiniz gibi GTX 570 eski bir kart ancak i5 2400 ve GTX 550 Ti'li bir sistemim vardı 1090p orta ayarlarda GTA 5 akıcı olarak 60 FPS oynuyordum bu sistemde bir anormallik olduğunu düşünüyorum.

Hocam ben ekran kartını güçsüz olarak düşündüm yanlış bir yorum yapmış oldum cehalet işte kusuruma bakmayın.

Hocam ben ekran kartını güçsüz olarak düşündüm yanlış bir yorum yapmış oldum cehalet işte kusuruma bakmayın.

Estağfurullah hocam dediğiniz gibi eski bir kart ama halen güçlü.

Denedim, sonuç aynı bir şey değişmedi

Toplama PC zaten :D

Hocam bir arkadaşta sizin gibi sistem toplamıştı 770 Ti ve i5 4590K vardı sizin sistem gibi her oyunda düşük FPS alıyordu. Önce BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırladı ardından güncel bir sürüm ile BIOS'u kurdu son olarak da Windows 10'u USB ile temiz kurulum yaparak kurdu.

Estağfurullah hocam dediğiniz gibi eski bir kart ama halen güçlü.

Hocam bir arkadaşta sizin gibi sistem toplamıştı 770 Ti ve i5 4590K vardı sizin sistem gibi her oyunda düşük FPS alıyordu. Önce BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırladı ardından güncel bir sürüm ile BIOS'u kurdu son olarak da Windows 10'u USB ile temiz kurulum yaparak kurdu.
Sorunu çözüldü mü arkadaşın? Çözüldüyse aynısını yaparım belki işe yarar

Hocam dediğim gibi çözdü arkadaş adım adım yapın temiz kurulum yaptıktan sonra doğru drıverı kurduğunuzdan emin olun.
Deneyeceğim teşekkürler, daha alternatif yolu var mı? Farklı bir çözüm falan?

İnternetten videolara baktım, başka sitelerde karşılaştırma yaptım fakat yok. Örnek oyun olarak GTA 5 diyeceğim, izlediğim video da ki sistemden daha iyi bir sistemim var (işlemci olarak) fakat video da ki arkadaş kayıt almasına rağmen 70-80 FPS civarı oynuyor, ben ise 800x600 çözünürlükte 30 FPS'i bile göremiyorum. Çoğu sistemi yeten oyunda böyle, sorun nedir?
Sistem:

Ekran Kartı: GTX 570
İşlemci: Intel Core i5-3470
RAM: 8 GB
Taksit ile 0 dan 3060Ti'li pc aliyorum. Konuda yardımcı olan herkese teşekkürler. Sorunu hala anlamadım, darboğaz yapma ihtimali olabilir mi bilmiyorum hala aynı sorun düşük fps. Neyse, emekliye ayrılma zamanı geldi. 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı