GTX 570 sistem oyunlarda düşük FPS

SoulLord1967

Centipat
Daha fazla  
İnternetten videolara baktım, başka sitelerde karşılaştırma yaptım fakat yok. Örnek oyun olarak GTA 5 diyeceğim, izlediğim video da ki sistemden daha iyi bir sistemim var (işlemci olarak) fakat video da ki arkadaş kayıt almasına rağmen 70-80 FPS civarı oynuyor, ben ise 800x600 çözünürlükte 30 FPS'i bile göremiyorum. Çoğu sistemi yeten oyunda böyle, sorun nedir?
Sistem:

Ekran Kartı: GTX 570
İşlemci: Intel Core i5-3470
RAM: 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten videolara baktım, başka sitelerde karşılaştırma yaptım fakat yok. Örnek oyun olarak GTA 5 diyeceğim, izlediğim video da ki sistemden daha iyi bir sistemim var (işlemci olarak) fakat video da ki arkadaş kayıt almasına rağmen 70-80 FPS civarı oynuyor, ben ise 800x600 çözünürlükte 30 FPS'i bile göremiyorum. Çoğu sistemi yeten oyunda böyle, sorun nedir?
Sistem:

Ekran Kartı: GTX 570
İşlemci: Intel Core i5-3470
RAM: 8 GB

Hocam temiz kurulum, ekran kartı drıverını manuel olarak kurmayı denediniz mi?
RAM yeterli değil.
Hocam alakası yok o sistemin GTA 5 gibi bir oyunda 1080p orta ayarlarda 50-60 FPS akıcı oynaması lazım.

İşlemcim: Intel(r) Core(tm) i5-8250U CPU @ 1.60GHz
Ekran kartım: RX 530.
RAM'im: 12 GB 2666MHz.

Buna rağmen GTA V üzerinde ben bile 30 FPS zar zor alıyorum en düşükte.
Bilgisayarınız o kadar iyi değil izlediğiniz videoların like disslike oranına baktınız mı?

Edit: Benimki de o kadar iyi değil.

Bilgisayarınız o kadar iyi değil izlediğiniz videoların like disslike oranına baktınız mı?
Like oranı yüksekti, yorumlarda her hangi bir scam ya da yalan yorumu görmedim

Hocam sen

senin sistemin için 30 FPS normal ama arkadaşın sistemi daha fazla FPS almalı.

Evet sürücü güncel, işlemci tüm çekirdeği kullanıyor mu bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim?
Klavyeden Windows tuşu + R basıp çalıştırı açın. ''msconfig'' yazın. ''Önyükleme'' seçeneğine gelin. Aşağıda ''Gelişmiş Seçenekler'' var ona tıklayın. Sol yukarıda işlemci sayısı'nın yanındaki kutucuğa tick koyun. En aşağıda maksimum kaç çekirdek varsa onu seçin. Örnek olarak siz şuan 1 çekirdeğinizi kullanıyorsanız 4 yazıyorsa 4 olanı seçin.

Geri
Yukarı