GTX 570 sistem oyunlarda düşük FPS

RAM ile alakası yok öncelikle bunun. Yazılımsal bir problem olabilir. Arkadaşın dediği gibi ekran kartı driver'ının güncel olmaması, Windows'un güncel olmaması, sistemde malware olması gibi sebeplerden olabilir. Bunlarda problem yok ise temiz kurulum deneyebilirsiniz. Windows sürümünüz neydi acaba?

Ekran kartınız VRAM'i ne kadar. 2 GB falansa sorun olabilir.
Alakası yok. GTA V için:
Minimum sistem gereksinimleri
  • İşletim sistemi: Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 64-bit.
  • İşlemci: Intel Core 2 dört çekirdekli işlemci Q6600 2.40GHz ya da AMD Phenom 9850 dört çekirdekli işlemci 2.5 GHz.
  • Bellek: 4 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT / AMD HD 4870.
  • Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM.
  • DirectX: DX 10, 10.1, 11.
Önerilen sistem gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i5-3470 3.2 GHz ya da AMD X8 FX-8350 4 GHz.
  • Bellek: 8 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD HD 7870.
  • DirectX: DX 11.

Klavyeden Windows tuşu + R basıp çalıştırı açın. ''msconfig'' yazın. ''Önyükleme'' seçeneğine gelin. Aşağıda ''Gelişmiş Seçenekler'' var ona tıklayın. Sol yukarıda işlemci sayısı'nın yanındaki kutucuğa tick koyun. En aşağıda maksimum kaç çekirdek varsa onu seçin. Örnek olarak siz şuan 1 çekirdeğinizi kullanıyorsanız 4 yazıyorsa 4 olanı seçin.
Evet 1 miş, 4 olarak seçtim

RAM ile alakası yok öncelikle bunun. Yazılımsal bir problem olabilir. Arkadaşın dediği gibi ekran kartı driver'ının güncel olmaması, Windows'un güncel olmaması, sistemde malware olması gibi sebeplerden olabilir. Bunlarda problem yok ise temiz kurulum deneyebilirsiniz. Windows sürümünüz neydi acaba?
Windows 10 kullanıyorum, bilgisayar daha 1 aylık oyunlarım orjinal YouTube ve bir kaç site dışında başka sitelere de girmiyorum. Driver'ı bugün tekrar güncelledim
Bilgisayarı yeniden başlatır mısın? Sonra GTA V'e tekrar girip FPS değerlerine bak.
Hemen deniyorum

Alakası yok. GTA V için:
minimum sistem gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core 2 dört çekirdekli işlemci Q6600 2.40GHz'ya da AMD Phenom 9850 dört çekirdekli işlemci 2.5 GHz.
  • Bellek: 4 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT / AMD HD 4870.
  • DirectX: DX 10, 10.1, 11.
önerilen sistem gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i5-3470 3.2 GHz'ya da AMD X8 FX-8350 4 GHz.
  • Bellek: 8 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD HD 7870.
  • DirectX: DX 11.

Hayda ben karıştırdım ya ben bayağı karıştırdım kusura bakmayın benim yorumları görmezden gelin yeniyim biraz da.

Hocam i5 3470 Kullanılıyor zaten elde bir tek ekran kartı kalıyor ekran kartının VRAM'i düşük olabilir. GTX 570 eski bir kart değil mi karıştırdım mı?

Hocam dediğiniz gibi GTX 570 eski bir kart ancak i5 2400 ve GTX 550 Ti'li bir sistemim vardı 1090p orta ayarlarda GTA 5 akıcı olarak 60 FPS oynuyordum bu sistemde bir anormallik olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı