Çözüldü GTX 650 Ti sistem kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Selamlar, dünden beridir böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarı açmak için düğmesine basıyorum, birkaç defa kapanıp açılıyor sonra düzeliyor ve sorunsuz çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Sistem:
GTX 650 Ti Boost.
i7 4790.
16 GB RAM (2x4) (1x8) 1333MHz.
Z97-HD3.
Corsair VS550 550W.
Toshiba TR200 SSD.

RDR2'de bir sorunu çözmek için ekran kartını ve RAM'leri söküp takmıştım. Bunu yaptığımdan beridir garip sorunlar ortaya çıktı bilgisayarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin sarı olan ucunu silgi ile dikkatlice silin. Oksitlenme söz konusu olabilir. Zamanında yaşamadım değil.

Mavi silgi en önerdiğim.

Eğer RAM'i söküp takınca düzeliyorsa arkadaşın dediği gibi RAM'larin uç kısmını silgiyle yavaşça silin. Aynı işlemi ekran kartına da uygulayın😉

ÖSYM'den kalma mavi silgi ile yapacağım. Sarı kısımlarının her yerini yavaşça sileceğim mi? İlk defa yapacağım böyle bir şey.

ÖSYM'den kalma mavi silgi ile yapacağım. Sarı kısımlarının her yerini yavaşça sileceğim mi? İlk defa yapacağım böyle bir şey.
Yani fazla bastırmamaya dikkat edin. Ekran kartı için de deneyebilirsiniz ama büyük ihtimal RAM sorun çıkartıyor. Çok da hassas değil oraları, merak etmeyin.

Yani fazla bastırmamaya dikkat edin. Ekran kartı için de deneyebilirsiniz ama büyük ihtimal RAM sorun çıkartıyor. Çok da hassas değil oraları, merak etmeyin.
Hocam, yaptım hiçbir şey değişmedi. Kaç dakikadır kapanıp açılıyor sistem.
@jax teller fanboyu hocam, ekran falan gelmiyor bu sefer. Ne yapmalıyım?

RAM'lerin sarı olan ucunu silgi ile dikkatlice silin. Oksitlenme söz konusu olabilir. Zamanında yaşamadım değil. Ekran kartına da deneyebilirsiniz.

Mavi silgi en önerdiğim.
Arkadaşın dediğini yapın. Güç kabloları düzgünce takılı mı? PSU bozuk olma ihtimali var.

Hocam, yaptım hiçbir şey değişmedi. Kaç dakikadır kapanıp açılıyor sistem.
@jax teller fanboyu hocam, ekran falan gelmiyor bu sefer. Ne yapmalıyım?
Benim ekranım gelmeyince ben yine silgi ile silmiştim. O sırada düzelmişti. Silgi yöntemi cidden yarayan bir yöntemdi. Tekrar hafifçe deneyebilirsiniz ama bu sefer yarar mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı