GTX 660 OC ile oyunlarda 20 FPS problemi

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Çizer - Tasarımcı
Arkadaşlar konuya girmeden önce bilgisayar ile ilgili özellikleri vereyim :
Dell Inspiron n5110
İşletim sistemi : Windows 10 Pro
8GB RAM (4 + 4 ek)
İşlemci : Intel Core i7 2630QM 2.00GHz
Sistem türü : 64 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci
Entegre grafik : Intel HD graphics 3000
2. ekran kartı : Nvidia GeForce GT 525M
Harici ekran kartı : Nvidia GeForce GTX 660 OC GDDR5 2GB 192bit (gigabyte)
Evet özellik atlamadım diye düşünüyorum fark ederseniz yazabilirsiniz.
Arkadaşlar şimdi şöyle anlatayım ; oyuna girdiğimde, sol üst köşede yazan istatistiklere göre ekran kartının(GTX 660) işlemcisi %30 çalışıyor. Zaten fark ediyorum ki ortalama olarak 20 FPS alıyorum. Benim canımı sıkan şey ise oynadığım oyunları (Battlefield 4, PUBG mobile, minecraft, Point Blank vs...) entegre grafik ile çalıştırdığımda FPS farkı yok. Bu oyunları GT 525 ile çalıştırdığımda ortalama FPS 'in tam üç katını almam da ekran kartını boşuna almışım gibi hissettiriyor.
MSI Afterburner ile OC yapmayı denedim ki bu işi abartısız ve gayet iyi yapıyorum, FPS farkı 1-2 FPS. Benim dikkatimi çeken ise en düşük ayarlarda örnek olarak 20 FPS alıyorsam en yüksek ayarlarda da 20 FPS 'in altına düşmüyor ve hiç de drop yaşamıyorum. Yani anlayacağınız bilgisayar en az 4 yıllık ama işlemcisine ve RAM miktarına bakarsanız darboğaz olmayacağını düşünüyorum sonuçta 8 GB RAM ve 8 çekirdekli bir işlemciye sahibim. Bu konudan bir şey anlayan bilgili bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konuya girmeden önce bilgisayar ile ilgili özellikleri vereyim :
Dell Inspiron n5110
İşletim sistemi : Windows 10 Pro
8GB RAM (4 + 4 ek)
İşlemci : Intel Core i7 2630QM 2.00GHz
Sistem türü : 64 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci
Entegre grafik : Intel HD graphics 3000
2. ekran kartı : Nvidia GeForce GT 525M
Harici ekran kartı : Nvidia GeForce GTX 660 OC GDDR5 2GB 192bit (gigabyte)
Evet özellik atlamadım diye düşünüyorum fark ederseniz yazabilirsiniz.
Arkadaşlar şimdi şöyle anlatayım ; oyuna girdiğimde, sol üst köşede yazan istatistiklere göre ekran kartının(GTX 660) işlemcisi %30 çalışıyor. Zaten fark ediyorum ki ortalama olarak 20 FPS alıyorum. Benim canımı sıkan şey ise oynadığım oyunları (Battlefield 4, PUBG mobile, minecraft, Point Blank vs...) entegre grafik ile çalıştırdığımda FPS farkı yok. Bu oyunları GT 525 ile çalıştırdığımda ortalama FPS 'in tam üç katını almam da ekran kartını boşuna almışım gibi hissettiriyor.
MSI Afterburner ile OC yapmayı denedim ki bu işi abartısız ve gayet iyi yapıyorum, FPS farkı 1-2 FPS. Benim dikkatimi çeken ise en düşük ayarlarda örnek olarak 20 FPS alıyorsam en yüksek ayarlarda da 20 FPS 'in altına düşmüyor ve hiç de drop yaşamıyorum. Yani anlayacağınız bilgisayar en az 4 yıllık ama işlemcisine ve RAM miktarına bakarsanız darboğaz olmayacağını düşünüyorum sonuçta 8 GB RAM ve 8 çekirdekli bir işlemciye sahibim. Bu konudan bir şey anlayan bilgili bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin.
İşlemci darboğaz yapıyor olabilir

Geri
Yukarı