GTX 660 sistemde GTA 5 takılıyor

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hepinize merhaba. Oyunları fazla oynamadığım için RX 580'i satıp GTX 660 aldım, biliyorum biraz eskidi fakat düşük çözünürlükte de olsa arada sırada yine de oyunlar oynamak istiyordum. Sorunum şu, GTA 5 oynarken bildiğiniz darboğaz oluyor fakat bilgisayarda darboğaz olması için bir sebep yok. Öncelikle sistem özelliklerim:
- GTX 660, i5 2500K, 8 GB RAM, KCAS 600W +80Plus PSU.
Oyuna girip neden dolayı oluyor bu takılmalar diye istatistikleri açtım ve kontrol ettim:
- GPU maksimum %90 oldu.
- CPU maksimum %85
- GPU sıcaklık maksimum 58.
- CPU sıcaklık maksimum 55.
- RAM zaten 5-6 GB kullanıyordu.
Acaba HDD kullanıyordum diye olabilir mi darboğaz tarzı takılmalar? CPU hiç %100 olmadı, GPU hiç %100 olmadı. Oyun grafikleri en düşükte. (yani normalde.)
Fikriniz nedir? Düşünceniz?
( CS:GO, Fall Guys'da oynadım en düşükte hiçbir sorun yoktu.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü yapabiliyorsanız 1080P yapın, Texture ayarlarını da High yapın. İşlemci üzerinden yükü kaldırın.

Hepinize merhaba. Oyunları fazla oynamadığım için RX 580'i satıp GTX 660 aldım, biliyorum biraz eskidi fakat düşük çözünürlükte de olsa arada sırada yine de oyunlar oynamak istiyordum. Sorunum şu, GTA 5 oynarken bildiğiniz darboğaz oluyor fakat bilgisayarda darboğaz olması için bir sebep yok. Öncelikle sistem özelliklerim:
- GTX 660, i5 2500K, 8 GB RAM, KCAS 600W +80Plus PSU.
Oyuna girip neden dolayı oluyor bu takılmalar diye istatistikleri açtım ve kontrol ettim:
- GPU maksimum %90 oldu.
- CPU maksimum %85
- GPU sıcaklık maksimum 58.
- CPU sıcaklık maksimum 55.
- RAM zaten 5-6 GB kullanıyordu.
Acaba HDD kullanıyordum diye olabilir mi darboğaz tarzı takılmalar? CPU hiç %100 olmadı, GPU hiç %100 olmadı. Oyun grafikleri en düşükte. (yani normalde.)
Fikriniz nedir? Düşünceniz?
( CS:GO, Fall Guys'da oynadım en düşükte hiçbir sorun yoktu.)

Öncelikle FiveM'i 4 yıldır oynayan biri olarak şunu söyleyebilirim. FiveM gerçekten sistem gerektiren bir platform çünkü sunucuların kullandığı scriptler yüzde yüz optimize değil. Ayrıca aynı anda 30-50-100-200 kişi ile aynı anda oynarken hali ile daha da kötü oluyor. Ayriyaten sistemin GTA için pek verimli bir sistem de değil ancak ben 8 GB RAM eklemeden önce sadece 8 GB RAM'im varken 30-40 FPS alıyordum ve oyunun takılmasından oynayamıyordum. 8 GB RAM satın aldım taktım ve bilgisayar adeta uçuyor. 70-80 FPS alıyorum ve drop artık yok, takılma artık yok. Kısacası 8 GB RAM daha alırsan sorun kökünden çözülecektir.

Öncelikle FiveM'i 4 yıldır oynayan biri olarak şunu söyleyebilirim. FiveM gerçekten sistem gerektiren bir platform çünkü sunucuların kullandığı scriptler yüzde yüz optimize değil. Ayrıca aynı anda 30-50-100-200 kişi ile aynı anda oynarken hali ile daha da kötü oluyor. Ayriyaten sistemin GTA için pek verimli bir sistem de değil ancak ben 8 GB RAM eklemeden önce sadece 8 GB RAM'im varken 30-40 FPS alıyordum ve oyunun takılmasından oynayamıyordum. 8 GB RAM satın aldım taktım ve bilgisayar adeta uçuyor. 70-80 FPS alıyorum ve drop artık yok, takılma artık yok. Kısacası 8 GB RAM daha alırsan sorun kökünden çözülecektir.
Reis ben FiveM'de oynadığımı söylemedim. FiveM'de zaten RX 580'le oynarken yüksek grafiklerle 60-70 FPS alıyordum bu sistemle. Dediğim şey GTA'nın hem story hem de online sunucularında oluyor. Kasma, FPS düşüklüğü yok ani drop var ama o da ekran kartı, işlemci ve RAM'den değil.

Reis ben FiveM'de oynadığımı söylemedim. FiveM'de zaten RX 580'le oynarken yüksek grafiklerle 60-70 FPS alıyordum bu sistemle. Dediğim şey GTA'nın hem story hem de Online sunucularında oluyor. Kasma, FPS düşüklüğü yok ani drop var ama o da ekran kartı, işlemci ve RAM'den değil.

Sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı