GTX 680 Apex Legends düşük FPS

mercurial

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Öncelikle o kartın düşük FPS alması normal diyebilirsiniz ama diğer oyunlarda aldığım değerlere bakınca Apex Legends'ta aldığım FPS değerleri saçma geliyor, sanki bir sorun varmış gibi.
FPS değerleri;
Fortnite: 90-120 yüksek ayarlar.
GTA V: 80-100 yüksek ayarlar MSAA 4X.
PUBG: 70-90 orta düşük ayarlar.
Valorant: Ultra ayarlar 180-220
Rocket League: Ultra ayarlar 180-210
Apex Legends: En düşük ayarlar 45-70 :p

Neden böyle sizce? Ayrıca League of Legends'da oyuna 165Hz monitöre denk sabit 165 FPS ile başlıyorum oyun ortalarına doğru 110-120'ye kadar düşüyor. Ultra ayar veya düşük ayar fark etmiyor sanki bir şey FPS'i kısıtlıyor. Kartım Zotac GTX 680 AMP! Edition.

Apex Legends maalesef Kepler mimarisini ve altını sevmiyor, çok rahatsız etmiyorsa oynanabilir böyle.

Mesela bu videoda söylenmekte;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba herkese. Öncelikle o kartın düşük FPS alması normal diyebilirsiniz ama diğer oyunlarda aldığım değerlere bakınca Apex Legends'ta aldığım FPS değerleri saçma geliyor, sanki bir sorun varmış gibi.
FPS değerleri;
Fortnite: 90-120 yüksek ayarlar.
GTA V: 80-100 yüksek ayarlar MSAA 4X.
PUBG: 70-90 orta düşük ayarlar.
Valorant: Ultra ayarlar 180-220
Rocket League: Ultra ayarlar 180-210
Apex Legends: En düşük ayarlar 45-70 :p

Neden böyle sizce? Ayrıca League of Legends'da oyuna 165Hz monitöre denk sabit 165 FPS ile başlıyorum oyun ortalarına doğru 110-120'ye kadar düşüyor. Ultra ayar veya düşük ayar fark etmiyor sanki bir şey FPS'i kısıtlıyor. Kartım Zotac GTX 680 AMP! Edition.

Merhabalar.
değerlerin böyle olması ekran kartını çok fazla zorlayan bir oyun olmasından kaynaklıdır.

önerilen sistem gereksinimleri;

CPU: Intel i5 3570K veya eşdeğeri.

RAM: 8 GB

GPU: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290.

GPU RAM: 8 GB.

sabit sürücü: minimum 22 GB boş alan.

AMD rakibine göre ben de GTX 660 Ti'la çok daha düşük FPS alıyorum Apex Legends'te. Optimizasyonu iyi değil bizim kartlar için.

Daha önce bir konuda bir arkadaş Valorant'ta 200 altına düşmeyen sistemler high-end sistemler oluyor demişti.

Peki size şunu sorayım, sizce benim imzamdaki sistemim high end sistemler ile kıyaslayınca nasıl kalıyor?

ayarlar.png

poligon.png

@mercurial Sizin sorununuz oyunun ya da ekran kartı sürücünüzün optimizasyonundan kaynaklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı