Gtx 680 ve Gtx 670 farkı

getoutonmyship

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,
Bundan önce de toplamaya çalıştığım bilgisayar ile ilgili birkaç konu açmıştım.Merak ettiğim bir şey var, Gigabyte gtx 670 ve gtx 680 arasında çok büyük performans farkı var mı? İki ürün arasında 90$ lık fark var.Sizce değer mi? Burada ki değerler bilgisayarda nasıl bir performans artışı sağlar? Şimdiden teşekkür ederim.

Not:İlk cezamı aldım. Umarım herhangi bir yanlış yapmamışımdır. :)

ChipsetChipset
Chipset ManufacturerChipset Manufacturer
NVIDIANVIDIA
GPUGPU
GeForce GTX 680GeForce GTX 670
Core ClockCore Clock
1071MHz980MHz
Boost ClockBoost Clock
1137MHz1058MHz
CUDA CoresCUDA Cores
15361344
MemoryMemory
Effective Memory ClockEffective Memory Clock
6008MHz6008MHz
Memory SizeMemory Size
4GB4GB
Memory InterfaceMemory Interface
256-bit256-bit
Memory TypeMemory Type
GDDR5GDDR5

680 biraz önde ama 670 SLI modda fark atıyor 680'e ama parayı dert etmeyip ben uzun süreli alıyorum dersen 680 yoksa tabiki 670 harika olur yinede.

Öncelikle Crysis 3'ü ultra ayarda GTX 680 açarken bile zorlanıyor. Buyrun,

Bunu kararlaştırdık. Şimdi iki kartta sana yüksek ve uzun ömürlü bir performans sağlar. GTX 670'in de ortalama ömrü 2,3 yıl eder. Ancak buna kesin bir şeyler söylemek pek mümkün olmaz. Zira bir oyun çıkar bütün kartları alt üst edebilir.

2 kartı da gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. ;)

Öncelikle Crysis 3'ü ultra ayarda GTX 680 açarken bile zorlanıyor. Buyrun,

Bunu kararlaştırdık. Şimdi iki kartta sana yüksek ve uzun ömürlü bir performans sağlar. GTX 670'in de ortalama ömrü 2,3 yıl eder. Ancak buna kesin bir şeyler söylemek pek mümkün olmaz. Zira bir oyun çıkar bütün kartları alt üst edebilir.

2 kartı da gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. ;)

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Fiyat yüzünden 670'i tercih edebilirim. Haziran ayına kadar zamanım var.

Bende Asus GTX 670 kullanıyorum gayet de memnunum Crysis 3 ve BF 3'de full ayarda 30 FPS altına nadir düşüyor. Dengeli bir sistem ve ufak overclock ile 3 sene rahat götürür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı