GTX 750 sistemde Valorant'ta DirectX11 hatası

cagilmemo

Decapat
Daha fazla  
Bugün ekran kartımı GTX 750 ile değiştirdim. Valorant'a girecektim fakat şifremi girdikten sonra DirectX 10.00 gibi bir şeyler diyor. Ekran kartı DirectX 10 altında mı, eski ekran kartım olan GT 730 ile oynanan oyun GTX 750 ile neden oynanmıyor? Bu konuda pek bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün ekran kartımı GTX 750 ile değiştirdim. Valorant'a girecektim fakat şifremi girdikten sonra DirectX 10.00 gibi bir şeyler diyor. Ekran kartı DirectX 10 altında mı, eski ekran kartım olan GT 730 ile oynanan oyun GTX 750 ile neden oynanmıyor? Bu konuda pek bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

DirectX'i güncellemeniz gerek.

Bunun sebebi muhtemelen Riot Vanguard'ın doğru kurulamaması. Normalde hem VALORANT'ı hem de Riot Vanguard'ı kaldırıp daha sonra her ikisini de yönetici ayrıcalıklarıyla yeniden yükleyerek bunu çözebilirsin.

Eğer Riot Vanguard'ı kaldırırken sorun yaşıyorsan buradaki rehberimize göz atabilirsin:

Bazı durumlarda programı elle kaldırmak daha etkili olabilir:

Riot Vanguard'ı kaldırdıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve VALORANT yükleyicisini, yürütülebilir dosyaya sağ tıklayıp """"Yönetici olarak çalıştır""""ı seçerek çalıştırdığından emin ol.

Edit: DirectX güncellemen gerekir.

Geri
Yukarı