GTX 750 Ti Oyun Bilgisayarı Toplama

MuX

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Vatican City
Oyun bilgisayarı toplamayı planlıyorum. (5 yıldır Casper Laptop kullanıyorum.) Resimdeki gibi bir şey topladım. (Anakarttan pek emin değilim biraz rastgele oldu.) Tamamen tavsiyeler üzerine topladım diyebilirim. Bütcem 2500-3000 TL arası. Monitör çok önemli değil orada, olmayadabilir. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

l7XYAg.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun bilgisayarı toplamayı planlıyorum. (5 yıldır Casper Laptop kullanıyorum.) Resimdeki gibi bir şey topladım. (Anakarttan pek emin değilim biraz rastgele oldu.) Tamamen tavsiyeler üzerine topladım diyebilirim. Bütcem 2500-3000 TL arası. Monitör çok önemli değil orada, olmayadabilir. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Eki Görüntüle 78064
Bellekleri HyperX Savage ile değiştir.
İşlemciyi i5 4460 ile değiştir.
Kasayı Spec-01 al.
Anakartı H81M-Plus ile değiştir.
Ekran kartına upgrade yap.
Benim düşüncelerim bunlar. Diğer arkadaşların da bakmasında yarar olur.
Monitörü de değiştirebilirsin.

3000 TL' ye Gtx750ti alınmaz. Technopat'ın topladığı kasayı baz alarak toplayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasayı Xigmatek Asgard Pro 600W olarak değiştirin hocam. Kalan 200 TL bütçeyi ekran kartına yatırın. R9 285 yapabilirsiniz mesela. Bellekleriniz HpyerX Savage olarak değiştirin. Kalan bütçe ile işlemcinize sogutucu satın alın. Cool Master Hyper TX3 EVO olabilir.

Oyun için sistem toplarken parçalar arasında en yüksek fiyat ekran kartına ait olmalıdır. 3000 TL ye çok daha iyisi toplanabilir. Ben senin seçimlerine bakarak örnek bir sistem topladım. i3'e düşürmek istemedim ama ekran kartına yükleneceksen i3 işlemci alıp GTX 970 almaya zorlayabilirsin. Yeni öğrendim artık H81 anakartla normal O.C. yapılabiliyormuş. Sonra i5 4690k gibi işlemciler alıp O.C. yapabilirsin. Ram 4 gb ekledim . İleride aynısından alıp 8 yapabilirsin.
3000 tl sistem.PNG

Oyun için sistem toplarken parçalar arasında en yüksek fiyat ekran kartına ait olmalıdır. 3000 TL ye çok daha iyisi toplanabilir. Ben senin seçimlerine bakarak örnek bir sistem topladım. i3'e düşürmek istemedim ama ekran kartına yükleneceksen i3 işlemci alıp GTX 970 almaya zorlayabilirsin. Yeni öğrendim artık H81 anakartla normal O.C. yapılabiliyormuş. Sonra i5 4690k gibi işlemciler alıp O.C. yapabilirsin. Ram 4 gb ekledim . İleride aynısından alıp 8 yapabilirsin.
Eki Görüntüle 78070
Bildiğim kadarıyla o sadece Intel Pentium G3258'e özel.

Bildiğim kadarıyla o sadece Intel Pentium G3258'e özel.
Bende öyle sanıyordum ama Technopat' ın bu videosunda öğrendim. Yeni ve süper bir gelişme (y) Ayrıca farkettim de bu videoda da 3000 TL lik bir sistem toplanıyor. Buradaki sistemi de göz önünde bulundurabilirsin. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada eklemek istiyorum. Eğer O.C. yapmak istiyorsan ekran kartını R9 285 Strix OC ve işlemciyi i5 4690K yapabilirsin.

LEL2.PNG

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum (geç cevap verdim, üzgünüm). Son hali bu şekilde oldu. Monitörle 3000 tl oluyor. Anakartı yükseltmeyi düşünüyorum ve CPU soğutucu önerebilir misiniz?

Ve unutmadan, Vatan'dan başka parça alabileceğim yer var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı