GTX 750 Ti Oyunlarda Performans Düşüklüğü

RitArrrow

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün itibariyle oyunlarda ciddi performans düşüklüğü yaşamaya başladım. Normalde HD bir monitör kullanıyordum, ama DSR ile 1080p'ye alıp oyunlarımı oynuyordum. Şimdi FullHD bir monitör aldım ve kullanmaya başladım, monitörü takmadan önce de bilgisayarımı açıp temizledim, MasterGel pro termal macun almıştım onuda sürdüm. Her şey tertemiz taktım ve çalıştırdım. Sonra Need For Speed 2016'ya girdim. Oyun ciddi bir şekilde kasıyordu. Dedim acaba macunu yanlış mı sürdüm. MSI Afterburner yükleyip verileri takip ettim. Isı derecesi beklediğim gibiydi eskisinden de iyiydi. Boşta 29-30 derece iken oyundayken 47 derece civarında geziyordu. FX 8300 işlemci ve GTX 750Ti kullanıyorum bu arada. Sonra Far Cry 3, League of Legends gibi oyunlardada testler gerçekteştirdim. Ve sonuç memnun etmedi. İnternetten baktım GTX 750Ti FX 8300 Testlerine ve ciddi miktarda arada fark gördüm. Bu performans düşüklüğünün sebebi acaba ne olabilir arkadaşlar. Tek gözüme çarpan PSU'mun kablosunun bir deliğinin hafif eridiğini fark ettim. Kabloyu değiştirdim. Ama hala bir fark yok. İşlemcim darboğaz mı yapıyor diye düşünüyorum, Testlerde durum şu şekilde :
Far Cry 3 : CPU Kullanımı : % 60 Ekran Kartı : %90 - 80 ve FPS 40-42 Civarında. Ayarlar: Orta - Yüksek. Ki internette Ultra - High'da testlerini yapan insanlar 70 FPS Alıyorlar.
Lol'de ise durum normal, ama takım savaşlarında FPS 40'a kadar düşüyor. Sistem temiz, yeni format attım, sürücüler güncel. Acaba sorun ne olabilir ?

Valla darboğaz olsa bile çok fazla darboğaz yok en fazla 5 FPS ki zaten darboğaz yapmıyor. RAM VB. sistem özelliklerini yazarsanız daha çok yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı