GTX 750 Ti sistemde Dark Souls Remastered'da FPS düşüyor

Daha fazla  
İyi akşamlar herkese. Dark Souls Remastered indirdim. Steam değil başka bir yerden. Sitem özelliklerim yeterli olmasına rağmen sürekli oyun esnasında FPS düşmesi yiyorum. Oyun çok kötü kasıyor. Hem görüntü hem de ses anlamında bir kesiklik durumu yaşıyorum. Çok sinir bozucu ve bu durum sık bir biçimde tekrarlanıyor. Özellikle savaş esnasında. Nasıl düzeltebilirim? Sistemimin özellikleri:
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 750 Ti.
  • İşlemci: Intel Q9400.
  • RAM: 8 GB.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol eder misiniz? Sürücüleriniz güncel mi?
Evet güncel.
İşlemciniz sisteme oranla çok düşük kalıyor. Darboğaz var büyük ihtimalle.
Ekran kartı ile işlemci birbirlerini dengeliyorlar. Satın alırken buna dikkat etmiştim.
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol eder misiniz? Sürücüleriniz güncel mi?
Sıcaklık anlamında bir sorun yok ama yine de kontrol ederim.
Durum bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (392).png
    Ekran Görüntüsü (392).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Evet güncel.

Ekran kartı ile işlemci birbirlerini dengeliyorlar. Satın alırken buna dikkat etmiştim.

Sıcaklık anlamında bir sorun yok ama yine de kontrol ederim.

Durum bu şekilde.

Dostum işlemcin zayıf ve RAM tek kanalsa kasması normal dediğim gibi.

İyi akşamlar herkese. Dark Souls Remastered indirdim. Steam değil başka bir yerden. Sitem özelliklerim yeterli olmasına rağmen sürekli oyun esnasında FPS düşmesi yiyorum. Oyun çok kötü kasıyor. Hem görüntü hem de ses anlamında bir kesiklik durumu yaşıyorum. Çok sinir bozucu ve bu durum sık bir biçimde tekrarlanıyor. Özellikle savaş esnasında. Nasıl düzeltebilirim? Sistemimin özellikleri:
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 750 Ti.
  • İşlemci: Intel Q9400.
  • RAM: 8 GB.

Sistem gereksinimlerine baktığımızda işlemciden dolayı büyük sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorum.

System Requirements
OS: Windows 7 64-bit, Service Pack 1. Processor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6300, 3.5 GHz. Memory: 6 GB RAM. Graphics: GeForce GTX 460, 1 GB / Radeon HD 6870, 1 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı