GTX 750 Ti sisteme işlemci, anakart ve RAM önerisi

YnsCann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar, yakın zamanda bilgisayarımı tamamlamayı düşünüyorum fakat sizlerden bir tavsiye almak istedim.

Şu anda elimde bulunanlar:

Sharkoon RGB Flow kasa.
Corsair vs 550 80+ PSU.
MSI GTX 750 Ti ekran kartı.
James Donkey 120 GB SSD.

Elimde 1600 TL gibi bir bütçe var ve işlemci, anakart ve RAM alacağım.
RAM olarak Corsair RGB Pro alacağım ve 700 TL vereceğim.

Elimde 900 TL gibi bir para kalıyor.

2. el olarak Ryzen 3 1200 ve b 450M anakart mı alayım yoksa ekran kartımı satıp Ryzen 5 3400G ve B450M mi alayım?

Parçaları 2. el almayı planlıyorum, farklı bir düşüncesi veya önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim. Elinde parça olup satmak isteyenler iletişime geçebilir (yasak mı bilmiyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, yakın zamanda bilgisayarımı tamamlamayı düşünüyorum fakat sizlerden bir tavsiye almak istedim.

Sharkoon RGB Flow kasa.
Corsair vs 550 80+ PSU.
James Donkey 120 GB SSD.

2. el olarak Ryzen 3 1200 ve b 450M anakart mı alayım yoksa ekran kartımı satıp Ryzen 5 3400G ve B450M mi alayım?

Parçaları 2. el almayı planlıyorum, farklı bir düşüncesi veya önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim. Elinde parça olup satmak isteyenler iletişime geçebilir (yasak mı bilmiyorum).

Ryzen 3 3100 alın. En iyi fiyat performans işlemcisidir.

O bütçeye RGB saçma olur görünümden kısıp performansa önem verin derim.

Bütçenizi 300TL kadar aşıyor ancak başka türlü yok ürün.

Ancak bunlar sıfırdı 2.el almak senin kararın riskli diye ben bir öneri yapmak istememiştim ayrıca 2.el piyasasını bilmiyorum.

Sharkoon RGB Flow kasa.
Corsair vs 550 80+ PSU.
James Donkey 120 GB SSD.

O rgb çok görünmez merak etmeyin bir rgb için bu bütçede 1600 tl saçmalık ötesi 2.el ryzen 3 3100 ve b450m s2h bakmanızı öneririm. Ram olarakda Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alırsanız 1300tl bütçe var 2.elde bulursunuz heralde.

O bütçeye RGB saçma olur görünümden kısıp performansa önem verin derim.

Bütçenizi 300TL kadar aşıyor ancak başka türlü yok ürün.

Ancak bunlar sıfırdı 2.el almak senin kararın riskli diye ben bir öneri yapmak istememiştim ayrıca 2.el piyasasını bilmiyorum.

O RGB çok görünmez merak etmeyin bir RGB için bu bütçede 1600 TL saçmalık ötesi 2.el Ryzen 3 3100 ve B450M S2H bakmanızı öneririm. RAM olarak da Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alırsanız 1300TL bütçe var 2.elde bulursunuz herhalde.

Teşekkürler fakat şöyle bir şey ben sistemi ileri dönük toplamak istediğim için o RAM'leri seçtim yani 8x2 16 GB 3600(4400 OC) MHz oluyor. 8 GB bir RAM alsam 300 TL civarı oluyor 2'si 600 ben 100 TL'ye RGB alıp cafcaflamış oluyorum.

Ryzen 3 3100 2. El hiç bulamadım. Normalde 10100F alacaktım ama fiyatı beklenenin üstünde çıktığı için şu an kararsızım.

Ayrıca denemeden 2. El parça almam zaten riskide evet oluyor ama bir nebze azaltıyor. Eski sistemimide 2. El toplamıtşım şükür bir sorun çıkmamıştı.

Teşekkürler fakat şöyle bir şey ben sistemi ileri dönük toplamak istediğim için o RAM'leri seçtim yani 8x2 16 GB 3600(4400 OC) MHz oluyor. 8 GB bir RAM alsam 300 TL civarı oluyor 2'si 600 ben 100 TL'ye RGB alıp cafcaflamış oluyorum.

Ryzen 3 3100 2. el hiç bulamadım. Normalde 10100F alacaktım ama fiyatı beklenenin üstünde çıktığı için şu an kararsızım.

Ayrıca denemeden 2. el parça almam zaten riskide evet oluyor ama bir nebze azaltıyor. Eski sistemimide 2. el toplamıtşım şükür bir sorun çıkmamıştı.

Bu sisteme 16 GB RAM almak biraz gereksiz kaçar çünkü RAM yetse de ekran kartı ve işlemci yetmeyecektir 16 GB RAM isteyen oyunlarda. RAM kolayca yükseltilebilen bir şey olduğu için tek slot 8 alıp kalan parayı işlemci ve ekran kartı yatırın sonra biraz daha para biriktirin bir 8 GB RAM daha alıp keyfinize bakın.

Bu sisteme 16 GB RAM almak biraz gereksiz kaçar çünkü RAM yetse de ekran kartı ve işlemci yetmeyecektir 16 GB RAM isteyen oyunlarda. RAM kolayca yükseltilebilen bir şey olduğu için tek slot 8 alıp kalan parayı işlemci ve ekran kartı yatırın sonra biraz daha para biriktirin bir 8 GB RAM daha alıp keyfinize bakın.

Zaten düşüncem sistemi toparlayınca ekran kartıda almak olacaktı.

Peki ekran kartımı satıp
R5 2400G B450M ve 16 RAM almak ne kadar mantıklı olur? Almış olursam eğer 10100F R5 2400G'ye hangi ekran kartlarını takabilir im maksimum ayrı ayrı belirtebilirseniz sevinirim.

Zaten düşüncem sistemi toparlayınca ekran kartıda almak olacaktı.

Peki ekran kartımı satıp
R5 2400G B450M ve 16 RAM almak ne kadar mantıklı olur? Almış olursam eğer 10100F R5 2400G'ye hangi ekran kartlarını takabilir im maksimum ayrı ayrı belirtebilirseniz sevinirim.
Hocam ne bu 16gb ram aşkı bütçe düşük burda 6k sistem toplamıyoruz ilerde alırsınız raminizi bi ram için oyuna daha çok etki edicek olan parçalardan işlemciyi düşürmeyelim.

Geri
Yukarı