GTX 750 Ti ve 144 Hz monitör

killaumut

Picopat
Merhaba arkadaşlar ben dün AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA bu monitöru aldım. Yeni sistemde aldım ama sistem çok geç gelecek monitör 2 güne gelir, kafama takılan eski PC'im çöp GTX 750 Ti var, 144 Hz monitöru kısa bir süre bağlasam sıkıntı olur mu monitörde bozulur mu falan şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
750ti eski sistemlerin revaç ekran kartıdır işlemcide quad core ise o sisteme çöp demek doğru olmaz.

Suale gelince bir sıkıntı olmaz kullanabilirsin. 144FPS yi göremeyince görüntü bozulmuyor.

Merhaba arkadaşlar ben dün AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA bu monitöru aldım. Yeni sistemde aldım ama sistem çok geç gelecek monitör 2 güne gelir, kafama takılan eski PC'im çöp GTX 750 Ti var, 144 Hz monitöru kısa bir süre bağlasam sıkıntı olur mu monitörde bozulur mu falan şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Sorun olmaz. Belki 750Ti ile kullanırken 144 Hz yerine 120Hz alırsınız ama o da bence önemli bir sorun değil.

Şöyle düşün, PC çöp olması bir şey ifade etmiyor. Mesela bir oyunda 160 FPS alıyorsun bu sistem ile, ama eski monitörün 60 HZ idi. 60 FPS gösterir ama şimdi 144 FPS gösterecek ve mesela 160 dan bir anda 120 ye düştüğünü farz et eski monitöründe olsa çok fazla hissederdin ama şimdi 120 FPS yenileyeceği için gene o farkı hissedeceksin. 144 Hz Monitör candır, bilgisayarına hiç bir zararı yok merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı