Çözüldü GTX 750 Ti ve X570 anakart görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sinanyildiz48

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yeni topladığım sistemimde ASUS ROG X570E anakartım var. ASUS ROG STRIX RX590 kart kullanıyordum 1 kaç gün taktım RTX serisine geçmeye karar verdim kartı sattım(daha teslim etmedim) ve idarelik bütçe ayarlayana kadar GTX 750 Ti aldım kart çalışıyor. Fakat X570 anakartıma taktığımda DP'den ve HDMI'dan görüntü alamadım. Daha sonra çift ekran kartı denedim ve RX590 takılıyken pci_2 slota GTX750 Ti taktım HDMI üzerinden 2. bir monitörden görüntü aldım. Sorun şu GTX 750 Ti tek başına hangi slota takarsam takayım çalışmıyor(bios'ta GPU information'da gözüküyor) sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler. Not olarak BIOS'ta PCI ile ilgili nesil ayarları var gen1 gen2 gen 3 gibi sebebi bu olabilir mi? GTX750 Ti RX590 8 GB ikisi de PCI-e 3.0 ekran kartları yardımcı olabilecek varsa sevinirim :(

Çözüm
İlginç bir şey hocam. Deneyin ve buraya yazın hocam.
Sorunu çözdük :) RX590 beslemeli ekran kartı olduğu ve 750 Ti beslemesiz olduğu için direkt beslemesiz bir ekran kartı takınca görüntü alamadığımızı fark ettik. Sistemi kontrole düşürmek için RAM'in birini söktük ve sadece beslemesiz 750 Ti'ı taktık, bu sayede PCI_e güç alarak kartı başlattı. X570'den kaynaklı sanırım bu durum tüm sistemi kontrolden geçirerek başlıyor kartta ilk beslemeli takılıp sonra beslemesiz takıldığı için başlatmıyordu. RAM'in birini söktüğümüz için sistem kontrole aldı ve kendini düzeltti.
Hocam, yeni bir şey öğrenmiş olduk. Gözünüz aydın.

Yeni konular

Geri
Yukarı