GTX 750 Ti'ın ederi nedir?

Sorduğun soru cevaplandı 1000 ile 1500 TL arası eder ama şunu unutma bu kartlarla işlemcinin sadece %30-%35'lik bir kısmından faydalanabilirsin.

Ah o miningciler... 😤

Hocam sorum cevaplanmadı demedim ki. Sorunun dışında şeyler konuşulmaya başlandı dedim. Neyse. Teşekkürler tekrar kısa bir özet geçtiğiniz için.

İşlemci kullanımı düşük olursa oyunda aldığı FPS de düşer mantık olarak.

Ekran kartı kullanımı oyunlarda FPS değerini belirler. Yüksek işlemci kullanımı işlemcinin ekran kartına kıyasla zayıf kaldığını gösterir ama neyse ben size laf anlatmaya yoruldum. Çok boş yaptınız. Konu sahibi bile konusunu bıraktı gitti.

İkimizde aynı şeyi anlatmaya çalışıyoruz şahısa.

Arkadaşın baktığı bakış açısınıda anlıyorumda bizim bakış açımızı o anlamıyor
Ekran kartı kullanımı oyunlarda FPS değerini belirler. Yüksek işlemci kullanımı işlemcinin ekran kartına kıyasla zayıf kaldığını gösterir ama neyse ben size laf anlatmaya yoruldum. Çok boş yaptınız. Konu sahibi bile konusunu bıraktı gitti.

Hayır ikside %100 de yüz kullanılması iki karttan da darboğazın yaşanmaması anlamına gelir eğer biri %100 biri %100 altı ise altında olan kart daha güçlü olduğu için darboğaz olur

İyi sen pentinium ile 3090 kullanmaya devam et

Birde şöyle düşünün 750 ti 3500x'i tam kapasite çalışmasına yetecek bir kart değil. tabiki işlemcisini tam performans kullanacak değil ama darboğaz yaşanır.Oyunlarla işi yoksa zaten sıkıntı yok
Şimdi anlamadığım şu, i9 ile RTX 3090 GTA 5 oynarken %70 gpu ve %20 cpu kullanımında geziyor. Bu sistem şimdi darboğaz yaptığı için çöp mü oluyor?

Arkadaşlar darboğaz sadece işlemci %100 iken ekran kartının %100 olmadığı durumlarda olur. Nereden okuyorsunuz bilmiyorum.

Geri
Yukarı