GTX 760 192 Bit Ekran Kartı Fanı Dönmüyor

remeus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Özet: Ekran kartımın fanı hiç dönmüyor gibi son 1 saatte sadece 1 kere 15 sn. kadar döndü. Bu fanın sürekli dönmesi mi gerekiyor yoksa belli bir sıcaklığa varınca mı çalışıyor?

Olayın uzun versiyonu: Bilgisayar tarayıcıda gezinirken donup reset atıyordu. Ben de 128 Bg'lık Kingston SSD'nin yerine 2 adet Samsung 850 EVO aldım ve RAID 0 işlemini uyguladım. Raid işleminden sonra temiz kurulum yaptım fakat ekran donup bilgisayar kendini resetlemeye başladı. Fanın dönmediğini de az önce farkettim. BIOS son sürümünü ASUS'un sitesinden indirdim ve yükledim fakat fayda etmedi.

Bugün Kadıköy'e gidip termal macunu da yenilettim fayda etmedi.

Belki yardımcı olur:
RAID işleminden sonra AI Suite III yükleyip hiçbir şey anlamadan bir şeyler denedim, program kendi testlerini yaparken fanlar farklı hızlarda döndü bilgisayar kendi kapatıp açtı vs. ama bunları yaparken kasayı hiç açıp ekran kartının fanı çalışıyor mu diye bakmadım. Bu program sorun çıkarttı gibi geliyor bana.

Şu an eski SSD'yi taktım ve pc 1 saattir açık fan hala dönmedi...
AEGIS programından bir görüntü, CPU graphics yazan kısımda değerler hiç oynamıyor hep 0...
Yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_3.jpg

1.png
Şurda gördüğümüz şey bilgisayarının işlemci ısısıysa eğer reset atması gayet normal. HW monitor programını yükleyebiliyorsan yükle. Isı değerlerini bi kontrol et. Ayrıca işlemcinin fanını kontrol et ve de termal macununu yenile. Ekran kartı içinse denilenleri yapmanıza rağmen fanlar hala dönmüyorsa garantiye yollayın derim.

Eki Görüntüle 121447 Şurda gördüğümüz şey bilgisayarının işlemci ısısıysa eğer reset atması gayet normal. HW monitor programını yükleyebiliyorsan yükle. Isı değerlerini bi kontrol et. Ayrıca işlemcinin fanını kontrol et ve de termal macununu yenile. Ekran kartı içinse denilenleri yapmanıza rağmen fanlar hala dönmüyorsa garantiye yollayın derim.
Fahrenayt °F hocam o celcius °C degil :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı