GTX 760 ekran kartını takınca ekranda yeşil çizgiler çıkıyor

yusuf10

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı GTX 760 takıyorum yeşil çizgiler çıkıyor. Farklı bir ekran kartı takıyorum (GT420) böyle olmuyor. Çözümü var mıdır?
Ve çizgiler sürekli yer değiştiriyor sabit değil.

2-3 yıldır kullanılmıyor. Bulabilirsem yazarım marka Asus Nvidia chip vardı.
Eğer kesin olarak re-balling işlemi ise ortalama 250-400 TL arası bir onarım ücreti olabilir. (cihazın yaşından ötürü anakart re-balling işlemini kabul etmeyebilir ve düşük bir ihtimal olsa da cihaz tamamen susabilir, söylemekte fayda var.)

Merhaba.
Bu çizgilenmeler genelde iki sebepten olur.
1) GPU
2) VRAM
Sıklıkla onarımlarını yaptığımız kartlardır(GPU Re-Balling), ürünü teknik servisimize ulaştırırsanız yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Reklam yapmayın.

Ekran kartı GTX 760 takıyorum yeşil çizgiler çıkıyor. Farklı bir ekran kartı takıyorum (GT420) böyle olmuyor. Çözümü var mıdır?
Ve çizgiler sürekli yer değiştiriyor sabit değil.

Ekran kartı çipinin altında ki lehim toplarında çatlama, soğuk lehim problemleri oluşmuş olabilir. Bunun üç çözüm yöntemi mevcuttur ilki geçici çözüm olan ısıl işlem uygulamaktır. Isıl işlemde çip, sıcak hava tabancası ile ısıtlır böylece lehim topları yerine tekrar oturur. Bu geçici bir yöntemdir ancak ben kendi laptoplarıma yaptım 1 senedir çalışıyorlar. Şansa bağlı yani hemen bozulabilir ya da senelerce dayanabilir. İkinci yöntem ise Reball işle midir? Çip teknik serviste yerinden BGA makinesi ile sökülür ardından lehim topları dizilip geri takılır tavsiye edilen budur. Son çözüm ise en pahalı olan çipi komple yenisi ile değiştirmektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı