GTX 760 güç kablosu sürekli yanıyor

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
1-2 yıl önce bu kablo yanmıştı. Ben de yeni bir tane aldım, o kablo beni 1 yıl daha götürdü fakat o da kısa bir süre önce yandı. Ben de yeni bir tane daha aldım fakat aldığım her kablo 1 hafta veya 1 ay falan dayanıyor. İlk başlarda plastiğinden eridiği için ekran kartına değiyor diye düşündüm fakat değmiyor. Sürekli bu kabloyu almak zorunda kalıyorum ve her seferinde aynı yerden eriyor. Güç fazla geldiği içindir diye düşündüm bilgisayarı yüksek güçten dengeliye aldım tekrar yandı, kabloyu farklı yerden aldım yine yandı. Kablo hep aynı yerden yanıyor.

Yakın zamanda PC'yi komple değiştireceğim, şu an idarelik kullanıyorum fakat kablo sürekli yanıyor, sorun nerede? Fotoğraf atamam fakat başka konuyu açan arkadaşın resmini atabilirim. Plastiğinden erimeye başlıyor ve sarı kabloyu yakıyor ekran kartı tam güç alamadığı için oyundayken yeniden başlatıyor çok fazla yanarsa PC'yi açarken yeniden başlatıyor.

GTX 760 ekran kartım.
8 GB RAM.
İşlemci AMD-FX8350.
Power Supply GP-AL550aa.
Aldığım güç kablosu ve sürekli yanan yeri:

6-pin-ekran-karti-guc-kablosu-s-link-sl-446a-15-cm-pci-e-molex-y-ide-cevirici.jpg

ccc.jpg

Sakın oyun oynamayın. Ekran kartınızın ne kadar az aktivitesi olursa kablo o kadar daha dayanır diye düşünüyorum. Böyle devam ederken bile kablo yanarsa o PSU'yu acilen değiştirmelisiniz. Yoksa bir gün tüm sisteminiz gider.
Sorun 4'lü prizde olabilir mi ? Çünkü prizin açma kapama düğmesine basıyorum geri atıyor yani kapanmıyor. Prizi değiştirip yeni kabloyla deniycem.

Sorun 4'lü prizde olabilir mi? Çünkü prizin açma kapama düğmesine basıyorum geri atıyor yani kapanmıyor. Prizi değiştirip yeni kabloyla deneyeceğim.

Prizdeki sorunları zaten PSU önlemeli.

Hocam sıkıntı belli zaten o Molex'ten 6 pine cevirici haltlar sürekli yanar çünkü kablo çok ince olduğu için ve kabloda taşınan amper, Volt ve watt değerleri arttığında kablo ısınır ve erir. Bütün Molex to 6'in çeviricilerin sonu budur. O şey kartınıza zarar verebilir. Bütçe söyleyin PSU önerelim çünkü Molex'ten 6 pin dönüştürücüler her zaman ve her yerde kınanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı