GTX 760 için Güç Kaynağı

Fragged_Zombie

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Ben sizin de tavsiyelerinizi dikkate alarak bir sistem topladım. Sistemde Asus GTX 760 ekran kartı ve FX 6300 işlemci var. Ben son olarak kasa + güç kaynağı olarak şu modeli :VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
seçmiştim. Ama Vatan' daki eleman bana '' Ekran kartın oyunlarda fazla amper ister bunun güç kaynağı yetmez'' dedi ve bana Xigmatek Tauro 700W tavsiye etti. Ben o kasanın tasarımı yüzünden almadım ve çıktım.

Şimdi size soruyorum:
Sizce yukarıda belirttiğim sistem için Carbide 300R + CX600 yeter mi yoksa şunu mu alayım ?
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CX SER

Son düzenleyen: Moderatör:
Amper (beygir gücü) olayı çift kart yada birçok yüksek güç tüketen donanım kullanırsan etkili olur. 140W ekran kartı 150W diğerleri kabaca 300W'dan fazla harcayamazsın.

Acaba orada ellerinde kalan malları mı satmaya çalışıyorlardı.

- - - Güncellendi - - -

Çünkü adamın tavsiye ettiği güç kaynağı da benimkinden 3 amper fazlaydı.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca Corsair in kalitesiz olduğunu da söyledi.

Corsair'a kim kalitesiz dediyse afedersiniz ama halt etmiş. Corsair, Cooler Master, Xigmatek, Thermaltake en iyi markalar arasındadır. Gayet kaliteli ürünlerdir. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

İşin tirajikomik tarafı kim Vatan Pc'ye gidip oradan bir cevap-tavsiye alsa düşündürücü, kafaya takılan mesele oluyor ama Technopat ekibi bu kadar etkili olamıyor :) Recep Baltaş gitsin yerine Vatan Pc elemanı gelsin :p

Estağfurullah zaten oradaki adamın sırıtması beni rahatsız etmişti. Peki son sorum bu 300r ile birlikte gelen güç kaynağı şimdi yetecek ama ileride mesela 2 3 yıl sonra bir upgrade yapsam da yetecek mi ? Mesela o zamanın daha iyi bir kartı veya aynı karttan alıp SLI.

Benim düşüncem; ileriye dönük Pc diye bir tanımlama olamaz, çok saçma. Neye ihtiyacın varsa gider ona para verirsin. İhtiyaçlarını bilmiyorsun, ilerde şöyle şöyle olursa? diyorsun. 2-3 sene sonra heleki bu hızda o kartın yüzüne bakmazsın.
Çok dediler ama o diyenlerden hiç kimse 2. ekran kartını o kasaya takmadı! Takmadı derken öyle ilk başta düşündükleri gibi olmuyormuş manasında.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı