GTX 760 videoda cızırtı ve donma sorunu

tahsinreyiz

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Benim MSI GTX 760 kartımda bir hafta önce video izlerken cızırtı oldu ve video ve oyunları adama akıllı çalıştırmamaya başladı. Bir haftadır masaüstünden ne video (ilginçtir Youtube'da sıkıntı yok) ne oyun oynatıyor, bir keresinde mavi ekran verdi (nvlddmkm.sys ve 0x0000006 ibareleri vardı) bunu üzerine şunları denedim:
  1. nVidia sürücüsünü 385'e yükselttim.
  2. 385'ten 373'e düşürdüm.
  3. Virüs mü var diye Combofix ile taradım.
  4. Defragment yaptım.
Fakat şöyle bir şey var. Güvenli modda video denemesi yaptım sıkıntı çıkmadı ( oyun denemedim) sürücüsüz videolar açılıyor sizce bu sorunun çözümü nedir? Sizce yeni ekran kartı almalı mıyım?
Not:Adam akıllı çalıştırmıyordan kastım bir süre cızırtı yapıyor ardından donuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük ihtimalle sürücü kaynaklı. İnternet Explorer ile deneyin, gene aynı problem olursa Windows 10 kurun.
Yalnız konu da sadece video oynatma da sıkıntı olmadığını ayrıca da oyun oynayamadığımı belirtmiştim. Sunmuş olduğunuz çözüm yalnızca video için geçerli gözüküyor. Şunu da ekleyeyim: Youtube da sıkıntı yok PC içinde kayıtlı videolarda sıkıntı olduğunu da söylemiştim. Kısacası sunmuş olduğunuz çözüm benim sıkıntım için geçerli değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı