GTX 770 Alırsam GTX 780 almadım diye pişman olur muyum?

GTX 780Ti alsam 3-4 sene idare eder mi?
Kardeşim, idare eder etmesine. Boşuna dememişler "the best single core gpu". Ama aklında 3-5 sene gibi düşünce varsa SLI yap, daha yararlı olur senin için. 780-780Ti arasında 5-10, hadi 15 FPS fark olur. Zaten 60 FPS'nin üstünü anlayamazsın oyunlarda. Gerek yok o kadar paraya, o parayı sen işlemciye yatır.

3-4 sene idare eden kart GTX 770. 780 Ti'yi sen hesapla.
3-4 sene diye bir olay olmaz bana kalırsa. Oyun yapımcıları çıkarır bir optimize özürlü oyun, ortada ne 770 kalır ne 780Ti. Bu teknoloji, ne olacağını kestiremessin.

Son düzenleyen: Moderatör:
760 kullanıyorum daha yeni topladım sayılır. 1080p ultra çok fazla zorlayan oyun yok şu an. Yeni nesilden kasıtları crysis, battlefield ise daha çok uzun zamanlar idare edeceğini de düşünüyorum. Demek istediğim fps takıntın yoksa 770 her türlü yetecek ve o da ileriye dönük olacaktır.. 780ti, titan gibi kartlar 2k veya birden fazla monitör kullanacaksan onun için alınabilir. En üst seviyedekiler ise 4k da bile zorlanabilir. Ama bunların yaygınlaşması daha uzun sürer. Şu an üst seviye 1080p olarak kabul edersek üst seviye kartların hakkını verecek oyun henüz yok ve bir süre daha olmayacak gibi gözüküyor.

Bence çok fazla abartmanıza gerek yok. GTX 770 üst seviye ve 3 yıl boyunca oyunları üst düzey performans ile kullanabileceğiniz bir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı