GTX 770 'de DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED Hatası

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Beyler selamlar,

Her oyunda bu hatayı alıyorum. DX sürümüm güncel, ekran kartı sürücülerim güncel, işletim sistemim güncel ama her oyunda bu hatayı alıyorum. Bir sistem kurduk başımız dertten kurtulmuyor. Ağız tadıyla oyun oynayamıyorum. Bilgisayarı aldığımdan beri yaklaşık (8ay), oyun oynayamıyorum. Allah aşkına yardımcı olun. İnternette gezmediğim site, denemediğim çözüm kalmadı. Bıktım, artık sinirden çatlayacağım. Bilgisayarı satma noktasına gelmek üzereyim. Lütfen yol gösterin.

jDtANc6.jpg

6vin0bF.jpg

Yüklediğim text dosyası dxdiag.exe nin çalışması ardından oluşturmuş olduğu rapor. DX sürümümün güncel olup olmadığını kontrol etmek için çalıştırdım. Gerçi DX'i Microsoft sitesinden de güncelledim.

Bunlarda önceden açtığım konular. Çözüldüğünü zannedip yanıldığım konular.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/Çözüldü-directx-function-getdeviceremovedreason-failed.25867/

https://www.technopat.net/sosyal/konu/directx-hatası.27224/

Sistem özelliklerim,

Msi Z87-G45(BIOS Versiyonu: v.1.7)
Intel 4670K @ 3,40 GHz
Gigabyte 2GB GTX 770 Windforce 3x
Corsair Vengance Pro 8GB 1866 MHz
Corsair Force GS 128GB
Cooler Master Hyper212X
Cooler Master GX-750 Güç Kaynağı
Cooler Master HAF 912 Advanced Kasa

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    59,3 KB · Görüntüleme: 238
Son düzenleme:
İyi geceler sorununuzu googleda biraz araştırdım. Gördüğüm kadarıyla cod ghostda ortaya çıkan bir sorunmuş. Steam communityde bir fix buldum.

I FOUND A FIX. ******************FIX*****************

Follow my steps and it should work, because I tried EVERYTHING and it's finally running perfectly.

1) Restart your computer.
2) Go to Command Prompt and RUN AS ADMINISTRATOR. Then type in: bcdedit /set increaseuserva 4000. Then Restart
3) Download MSI Afterburner. Unlock voltage control in settings, and slightly increase, and then DECREASE (Yes, underclock) the other two. Restart.
4) Disable your antivirus completely. Avast I believe is the source of the problem.
5) Once you can get your game up and running to atleast the settings, change Ambient Occlusion to HBAO+, SYNC EVERY FRAME (Put the check), and change your monitor refresh rate to 60Hz if not already there. Then turn off terrain detail and anti aliasing completely.
6) While in game, ALT+TAB to go to task manager, and set the priority to NORMAL, not high.
7) A clean directx install never hurts.

I even reloaded my entire OS trying to fix this son of a *****, but once I did all of these steps, I no longer crash halfway through a round. I don't know which specific one fixed it, so do them all. You're welcome to anyone who finds this useful!!!:D

Bunları yapanlar bir daha hata almadıklarını söylemişler. Hatta bir kişi sadece 4 ve 5i yapmış düzelmiş. Benim bulabildiğim bu kadar, umarım düzelir. İyi forumlar.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Bunu denedim ama bir değişiklik olmadı. Zaten sıkıntı sadece Ghost'ta ortaya çıkan bir sıkıntı değil. Oynamaya çalıştığım her oyunda boy gösteriyor. Bioshock Infinite, Ghost, Crysis 3, Battlefield 3, Battlefield 4. BF 3'e para verdim o kadar 10 saat oynamışım. İçimde şevk kalmıyorki, BF4'ün betasında problem çıktı, para verip alamadım, çünkü hata alacağım 100 küsür lira çöpe gidecek. Zararım büyük. Saydığım bütün oyunlara 300 liraya yakın para gitmiştir. Belki daha da fazla. Ama karşılığında 1 bölümü sıkıntısız geçemedim daha.

Dxgi_error_device_removed Hatası sadece Crysis 3'te değil daha pek çok oyunda karşınıza çıkabilir. Windows - Power options - Advanced Settings, PCI Express, Link State Power Management, Off seçerek kapatın. Pek çok kullanıcının sorununu çözüyor.. İnşaALLAH çözersin.

Zaten açtığım her konuda, geri dönüş yaparım. Forumun amacı budur zaten. Yoksa bir anlamı kalmaz.

Dxgi_error_device_removed Hatası sadece Crysis 3'te değil daha pek çok oyunda karşınıza çıkabilir. Windows - Power options - Advanced Settings, PCI Express, Link State Power Management, Off seçerek kapatın. Pek çok kullanıcının sorununu çözüyor.. İnşaALLAH çözersin.

Belirttiğin ayar zaten o şekilde yapılandırılmış. Bir umut sevinmiştim ama buda gol değil :)

Driver WHQL en güncel driver, DirectX güncel, Virüs yok keza Windows'u yeniden kurdum. Kurduğum gün Kaspersky Internet Security 2014 aldım. Ekran kartını söküp takmamın ne faydası olabilir. Farklı bir PCI portuna mı takayım?

Anakartın SATA 4 Portu çalışmıyor mesela, acaba PCI 3.0 portunda da sorun olabilir mi? Sadece Sata için garantiye göndermek istemiyorum. Çok uzun iş, zaten hiç bir zaman 6 disk bir arada kullanacağımı zannetmiyorum. Ama PCI 3,0'da sorun varsa ozaman o işin altına girerim.

Her oyunda mı?
Öyleyse ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyin sorun hala devam ediyorsa ekran kartından ola bilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı