GTX 770 ve i7 4770 sisteme yükseltme önerisi

özgür2

Kilopat
  • Kasa: Corsair
  • Power: 775 Watt 80+ Bronze
  • RAM: 8 GB DDR3
  • İşlemci: i7 4770
  • Anakart: MSI H81
  • Ekran kartı: ASUS GTX 770
  • Monitör: Samsung
  • HDD: 1 TB
Arkadaşlar RAM ve ekran kartı değişmeden sistemi yükseltebilir miyiz? RAM değişir derseniz ekran kartı değişmeden yükseltebilir miyiz? Mümkünse 2000 TL'yi geçmesin. 2000 TL'yi geçerse 500 TL kadar daha zorlayabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Konu açabiliyorum, cevap yazamıyorum. Hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci güzel, hafıza yeterli. Elindeki ekran kartını satıp daha üst modele geçebilirsin. RX 570-580 veya GTX 1060 gibi modellere. Ayrıca yanına 8 GB RAM daha eklersen güzel olur. Elindeki kartı 500-600 TL'ye sattığını düşünelim. 2500 TL gibi bir bütçen olur böylelikle. Ekran kartına 1200 TL ve RAM'e de taş çatlasın 250 TL versen, kalan paraya SSD alarak daha da güzel bir şey yapabilirsin. :)

İşlemciyi yeni nesile geçirmek istiyorsan RAM ve anakartın da değişmesi gerekiyor. Alttaki üçlüyü öneririm:

Arkadaşın işlemcisi her ne kadar eski nesil de olsaa hala güncel ekran kartlarını besleyebilecek kadar güçlüyken neden ta işlemcisinden anakartına değişim öneriyorsunuz anlamış değilim. O bütçeye alabileceği ekran kartını o işlemci rahatlıkla besleyecektir. Üstüne RAM takviyesi de yapabilir, bütçesi yetiyor.

Arkadaşın işlemcisi her ne kadar eski nesil de olsaa hala güncel ekran kartlarını besleyebilecek kadar güçlüyken neden ta işlemcisinden anakartına değişim öneriyorsunuz anlamış değilim. O bütçeye alabileceği ekran kartını o işlemci rahatlıkla besleyecektir. Üstüne RAM takviyesi de yapabilir, bütçesi yetiyor.
Çünkü adam ekran kartı değişmeden yazmış?

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Benim amacım en uygun fiyata sistemi güncellemek. Bilemediğim için ekran kartı kalsın istedim. Eğer işlemci değişmeden de yükseltebilirsem benim için uygundur. En uygun fiyata her türlü önerinizi bekliyorum.
Not: Uygulamadan cevap yazamıyordum, çareyi tarayıcıdan hesaba girerek buldum.
Burada tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım. Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Sistem oldukça güzel. 8 GB RAM + SSD + (eğer yetersiz diyorsanız) GPU yükseltmesi yapılabilir.
Parçalar birbirleriyle bağlantılı olduğu için yazdım. Bir parça değiştiğinde hangisinin değişmesi gerektiğini bilmediğim için.

Son düzenleme:
Sistem size, oyunlarınıza yetiyorsa güncellemenize gerek bile yok. Zira illa güncelleyecekseniz ekran kartını güncelleyin çünkü işlemciniz zaten güçlü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı