GTX 770 yanıp yanmadığı nasıl anlaşılır?

crook

Decapat
Selamlar herkese,

Geçen gün Telekom fiber ekipleri geldi (taşeron firma). Sigorta kutusunun yanından duvarda delik açacaklardı,
Eleman açık PC, TV bir şey varsa kapatın demen çat diye indirdi sigortaları.
Hadi bir şey olmaz belki diye laf etmedim. PC açtığımda 8-10 defa hata verdi mavi ekran vs.
açtım PC'yi ekran kartını söküp yeniden taktım ama inceden bir kısa devre yanık kokusu vardı.
Hatta PC normalde deli gibi fan sesi çıkartırken bir anda sessiz bir hale geçti.
Ama sonra PC açıldı oyuna girdim CoD: Wwıı son ayarlarda saatlerce oynadım 4 gün sorunsuz geçti.
Bugün itibarıyla oyuna girmeyi denediğim anda PC reset atıyor görüntü ayarları bozuluyor ve aygıt yöneticisinde "sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" hatası veriyor.
Driver silip tekrar yükledim bu sefer görüntü hepten bozuldu.
Son çare Windows yeniden kurdum sıfır driver indirdim. Artık driver ı kurduğum gibi anında ekran bozuluyor.
Aygıt yöneticisinde sürekli aynı hatayı görüyorum.
Bir fiber bağlatma uğruna gitti sanırım ekran kartı...

Sorum: Sizce ekran kartı çöp mü bu saatten sonra? Ya da tamiri oluyor mudur? Ne yapmam gerekir sizce?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Driver indirip kurduğunuzda görüntüde sorun oluşuyorsa ekran kartı hasar almış demektir. Teknik servise götürün yine de.
bu ani elektrik kesintisine maruz kalana kadar cihaz hiçbirşey yoktu. demekki arıza yaptı.. tamir için öneriniz var mı?
Başka bir bilgisayarda denemenizi tavsiye ederim.

Başka bilgisayarım yok maalesef. Söküp bir bilgisayarcıya götüreyim olmazsa kontrol amaçlı.
Tekrar selam, BIOS güncellemesi ile düzelir belki diye kartın üzerinde yazan BIOS yükledim. Ama görüntü bozuluyor, o yüzden BACKUP almış olduğum BIOS a döndüm. GPU_Z de memory bölümü de boş gözüküyor. Bir bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Hayır anlamadığım ekran kartının üzerinde yazan BIOS la güncelleme nasıl yapılamaz

Dosya Ekleri

• aygityon.png
    aygityon.png
    52 KB · Görüntüleme: 23
  • gpuz.jpg
    gpuz.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı