Gtx 780 mi Konsol mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

micro0707

Hectopat
Arkadaşlar Asus hd 7950 olan ekran kartımı sattım ve aylık net 400 tl gelirim var. Sizce gtx 780 alıp pc'de mi takılmalıyım? Yoksa ps4 veya xbox one alıp konsoladı mı? Acıkcası pc'de shop yazılım gibi şeyler yapmıyorum. Sadece bazı web oyunları var ve face bakıyorum. O kadar. Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı nın parçalarını yazarsan ona göre konsol veya gtx 780 önerebilirim.

Orijinal oyunlara para verebilirim diyorsan tabii ki de PS4 alman en mantıklısı. HD 7770 tarzında ucuzundan bir ekran kartı da alırsın bilgisayarda da arada takılırsın. Çıkacak olan oyunların önce PS'e çıkması moda olmuşken, oyunlar çıkar çıkmaz keyfini sürebilirsin rahatça. Üstelik PS'de upgrade derdi de yok. Hangi oyun çıkarsa çıksın Full HD bir şekilde rahatça oynarsın senelerce :)

Bana sorarsan i7 işlemciyi satabilirsen sat ve i5 işlemciye geç. Render işlemleri dışında i5 ile i7 işlemci arasında pek performans farkı göremezsin. Oyunlarda bile. PS4'ün için oyun parasını çıkartmış olursun :)

Sistemin iyi yani alınabilir GTX780 fakat; VATAN COMPUTER - ASUS - GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart Kartın düz hesap 1.500 TL olduğunu söylersek, bu fiyata 10 tane PS4 oyunu alabiliyorsun :) Yani bu sayı az değil, bu seçeneği de düşün.

Ozaman gtx 780 al oyunların zevkini çıkar diyeceğim ama yatağa uzanıp rahat bir şekil de oyun oynamak istiyorsan konsol :D Hesaplayalım bilgisayarını 1500 tl gibi bir civara sattın diyelim ve elin de 1400 tl daha var. Toplam 2900 tl oldu. Ve buna 1400 tl ye ps4 alırsak 1500 tl kalır. Bu para ile senelik plus üyelik ve 6 adet orjinal oyun alınabilir. Seçim sizin ama ben olsam gtx 780 alırdım.

Biraz keyfi bir karar aslına bakarsan. Şahsen oyun oynarken bir anda Alt + Tab'a basıp forumlarda vesaire dolaşmayı seven bir insanım. Kafama eser oyun anında arka fona bir müzik açarım Chrome'dan. PS ile yapamam ben, gözüm bilgisayarı arar. Bir de PS'nin Dual Shock'u. Bir türlü alışamadım şu Dual Shock'lara.. Sırf oyun kolları yüzünden GTA V'in bilgisayara çıkmasını bekliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı