GTX 780 Ti Valheim'de yüksek sıcaklık

DADEKEKİVEVEYA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, çeşitli oyunlar oynuyorum. Örneğin Just Cause 4, Assasin's Creed Syndicate gibi oyunlarda ekran kartım maksimum 70-75 derecede geziyor uzun süre oynadığımda.
Fakat Valheim'de uzun süre oynadığımda fark ettim ki ekran kartı sıcaklığım 83 dereceye kadar çıktı. Aklıma oyunun yeni olması ve güncellemelerle optimize edilip çözülmesi gerektiği de geliyor. Grafiklerim düşük olmasına rağmen ekran kartımın neredeyse tamamını kullanacak duruma geliyor.

Bu değerler normal mi? Yoksa bir temizlik yapmalı mıyım?

Ekran kartı: ASUS Matrix Platinum GTX 780 Ti 3GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun daha yeni ve sistem isteyen oyunlardan birisi. O yüzden yüksek sıcaklık olması normaldir. Ayrıca uzun süre oynadığınızda bu kadar yükselmesi gayet normal. Ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Merhaba dostlar, çeşitli oyunlar oynuyorum. Örneğin Just Cause 4, assasin's Creed Syndicate gibi oyunlarda ekran kartım maksimum 70-75 derecede geziyor uzun süre oynadığımda.
Fakat Valheim'de uzun süre oynadığımda fark ettim ki ekran kartı sıcaklığım 83 dereceye kadar çıktı. Aklıma oyunun yeni olması ve güncellemelerle optimize edilip çözülmesi gerektiği de geliyor. Grafiklerim düşük olmasına rağmen ekran kartımın neredeyse tamamını kullanacak duruma geliyor.

Bu değerler normal mi? Yoksa bir temizlik yapmalı mıyım?

Ekran kartı: ASUS matrix Platinum GTX 780 Ti 3GB.

Normal hocam zaten 780 Ti gibi saglam fakat eski bir ekran kartına göre normal değerler bunlar.

Mesajlarınız için teşekkür ediyorum, yaklaşık olarak yedi senedir technopat sosyalde aktif olmama rağmen bu yazdığım konunun başlığa uygun olmadığı ve türkçe kurallarına uymamam gerekçesiyle ban yedim. Yazdığım yazıları okuyup elimden geldiği sürece düzeltmeye uğraşıyorum. Bana daha önce de ban atmıştı bu arkadaş, ufak tefek hatalar yapılabilir diye düşünüyorum. Üslubumdan da bir çekincem yok yerinde olduğu kanaatindeyim. An itibariyle technopat sosyalle olan ilişiğimi tamamen keseceğim. Sürekli yazılar yazıp meşguliyet vermeyen sadece ihtiyacım olduğu zaman konu açıp sorunuma çözüm aranması için ve yalnızca bilgili olduğum konularda yorum yapıp arkadaşların sorunlarında yardımcı oldum. Hoşçakalın...

Geri
Yukarı