GTX 780 vs. R9 290

Anıl Yılmaz

Hectopat
Arkadaşlar, kaliteli bir intel tabanlı sisteme gtx 780 mi daha iyi olur. Yoksa r9 290 mı? Sistemin diğer parçaları gerçekten iyi. Bir kaç gün önce bir konum vardı oradaki sistem. Ve bu kartlardan herhangi biri o dediğim sistemle oyunları 5 sene ultrada götürür mü?
Eski konumda rewolend adlı arkadaş 4770 k ve bu 2 karttan birini seçmemi söylemişti. Acaba kendisi cevaplarsa, 4820k yerine 4770k seçmemi söylemesinin nedeni nedir? Tabiki bütün değerli forum arkadaşlarımdan da sorduğum sorulara cevap bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Al kardeşim o zaman performans farkları.

crysis3_1920_1080.gif
bioshock_1920_1080.gif

crysis_1920_1080.gif
bf3_1920_1080.gif

farcry3_1920_1080.gif

Bazı oyunlarda 0 FPS, bazılarında 1 FPS, bazılarında ise 3 FPS farklar var.

1-3 FPS de olsa GTX 780 Önde.

Fakat sırf bu nedenden dolayı biri diğerinden 100-200 TL pahalı ise 3 FPS için 200 TL fazla verecek değilsiniz elbet. :)

Bazı AMD ve Nvidia destekli oyunlarda farklar biraz daha değişir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartlar kafa kafaya fakat eğer fanboyluğun yoksa nvidia al derim kusuru yalan. Akıcılık ve oyun için ne kadar amd uğraşsada bunu elde edemiyor. Crysis 3,Battlefield 4,Farcry 3,Bioschok gibi oyunlar amd tarafından optimize ediliyor, amd uyumlu söyleniyor fakat nvidia kartlar ile aynı performans. :) Ki bence nvidia sürücüleri driverlar konusunda amd'den üstün ve oyunlarda gereken akıcılık ve dolgun grafik sağlanıyor. Oyun oynamasan bile photoshop yapacak bile nvidia öne çıkıyor. Cuda çekirdekleri physx özelliği. Yani kısaca dediğim gibi nvidia'nın kusuru yalan almışsan tam alacaksın 200 tl fark ediyorsa bile içinden 3 bedava oyun çıkıyor. Zaten o oyunları toplam fiyatı 200+ tutar. Bir hesap yapsan bu sonuca varırsın. :) 780 lightning, classfield, superclocked, zotac amp güzel kartlar. Tercih edeceksen bunlardan almalısın bence.

Gtx 780ti alıcaktım ama sistem bütçemi aşınca bazı parçaları biraz kısmam gerekti. O yüzden gtx 780 alıcam gibi.
İşlemcilerin farkını açıklayan dostum sen olsan hangi işlemciyi seçerdin? Sebebinide söylersen sevinirim. 4820k nın özellikleri biraz daha iyi ama az güç tüketmesinin faydası ne olabilir?

Bana kalırsa render veya CF yada SLI yapmayacaksanız 2011 soket işlemciye gerek yok. Ben olsam parayı öncelikli olarak ekran kartı olmak üzere diğer bileşenlere yatırırdım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı