GTX 850M FIFA 23 açar mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Toran

Hectopat
MSI GE70 - 2PC laptop
  • i7 4710HQ işlemci.
  • 256 GB SSD.
  • 512 GB HDD.
  • NVIDIA GTX 850M 2 GB ekran kartı.
  • 8 GB RAM DDR4.

Özelliklerde arkadaşımın bilgisayarı var. FIFA 22 oynanıyorken FIFA 23 açılmıyor. Açılma ekranında kalıyor.
Sebebi donanım özellikleri olabilir mi? Ya da açılmaması için başka problemler ve çözümlerini bilen arkadaşlar var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Maalesef hocam, laptopu sattırıp masaüstü bilgisayar toplatacağız.
Ama sorun başka bir şeyden kaynaklı ise en azından bilenlere soralım dedik :)

Maalesef hocam, laptopu sattırıp masaüstü bilgisayar toplatacağız.
Ama sorun başka bir şeyden kaynaklı ise en azından bilenlere soralım dedik :)
FİFA 23 ile PC'de ilk defa yeni nesile geçildi ve optimizasyonu rezalet. Oyun çıktığında sadece %12 olumlu yorum vardı. Yani optimizasyon da olabilir, yeni nesile geçildiği için donanım yetersizliği de olabilir.

FIFA 22 ve 23 arasında grafiksel fark yok aslında, 22 açan 23'ü de açması lazım. Fakat 23 tam anlamıyla optimazyon sıkıntıları var gibi. 750 Ti, 660 gibi kartlarda da açılmıyor gibi duruyor oyun.

FIFA 22 ve 23 arasında grafiksel fark yok aslında, 22 açan 23'ü de açması lazım. Fakat 23 tam anlamıyla optimazyon sıkıntıları var gibi. 750 Ti, 660 gibi kartlarda da açılmıyor gibi duruyor oyun.

Grafiksel fark bayağı var hocam ne yaptınız:)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafiksel fark bayağı var hocam ne yaptınız:)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamen fragmanlara yönelik iyileştirmeler gibi geliyor bana.. Replay sahneleri felan hariç ben gerçekten fark göremiyorum. Yani açın bakın mesela FIFA 23 gameplay yazın sonra PES 16(ki rezalet ötesi bir oyundur) gameplay yazın ve çıkan ilk videoları bir kıyaslayın, iki oynanış videosu arasında oyun içi grafiklerde bu kadar yüksek donanım farkına değecek ne var mesela? Bence hiçbir şey yok hatta renklere FXmod benzeri bir şeyler kurulup saturtasyon arttırılsa aynı.. Cidden olması gerekenden çok ağır bir oyun haline geldi FIFA.. FIFA22 de aldım ve son oldu, 23 almayacağım artık iyice soğuttular oyundan. Ben gerçekten güncellenen kadrolar hariç hiçbir ilerleme hissedemiyorum oyunda yıllardır..

FIFA 23 ile PC'de ilk defa yeni nesile geçildi ve optimizasyonu rezalet. Oyun çıktığında sadece %12 olumlu yorum vardı. Yani optimizasyon da olabilir, yeni nesile geçildiği için donanım yetersizliği de olabilir.

Evet optimizasyon konusunda büyük sıkıntıları var.
Zaten GeForce Experience'de bile optimizasyon sayfasında yok.

Geri
Yukarı