GTX 950 Fortnite düşük GPU kullanımı

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, Fortnite oynuyorum ve düşük ayarlarda oynayıp yüksek FPS almak istiyorum. Fakat ayarları düşüğe çektiğim zaman CPU kullanımı artıyor GPU kullanımı azalıyor ve 100 FPS alıyorum. Ayarları normale alınca GPU ve CPU kullanımı 90'larda kalıyor fakat FPS düşüyor. Yükseğe aldığımda ise GPU 100, CPU 50 gibi oluyor fakat 60 FPS oynuyorum. Düşük ayarlarda GPU'yu %100 kullandırtma şansımız yok mu?

Sistemim:
  • i3 6098p
  • GTX 950
  • 8 GB RAM
  • 1920x1080 Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef yok. Ayarları yükseğe çekmek zaten ekran kartına yük verme şeklidir.

Yükseğe aldığımda ise GPU 100, CPU 50 gibi oluyor fakat 60 FPS oynuyorum. Düşük ayarlarda GPU'yu %100 kullandırtma şansımız yok mu?

Eğer monitör 60Hz ise doğru kullanım budur. Eğer monitörün 75Hz ise
Ayarları normale alınca GPU ve CPU kullanımı 90'larda kalıyor fakat FPS düşüyor.

Bu şekilde kullanmalısın.

Monitörüm 60Hz. Fakat o ayarlarda anlık FPS düşüşleri olduğunda sıkıntı oluyor. Şuan düşük ayarlarda oynuyorum 100-120 arası FPS değerleri alıyorum.

Monitörüm 60Hz. Fakat o ayarlarda anlık FPS düşüşleri olduğunda sıkıntı oluyor. Şuan düşük ayarlarda oynuyorum 100-120 arası FPS değerleri alıyorum.
Dostum monitörün 60Hz ise bilgisayarının 100FPS alması senin için birşey fark etmez maksimum görebildiğin 60Hz olduğu için 60 FPS dir. Kalkıp 200 FPS de alsan 100 FPS de alsan arada hiçbir fark göremeyeceksin. Bilgisayarını 60-65 FPS alacağın ayarlara ayarlarsan daha stabil çalışacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı