GTX 950 Sistem Toplama

Blomard

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda toplamayı düşündüğüm bilgisayarın ayrıntılarını paylaşıyorum fiyat/performans olarak en uyguna en iyisini toplamayı planlıyorum. İlerleyen zamanlarda eklemeler yapılabileceği için günümüz oyunları için fazlasını aratmıyacak ve en uygun fiyata toplanabilecek bir bilgisayar düşünüyorum. Aşağıdakilere ek olarak mevcut Samsung Evo 250GB SDD mevcut. Sizlerin de fikrini almak istedim.

Toplam 2232,29 TL gibi bir tutar oluyor toplamda. Fiyatı daha düşebilir performansda kayıp farkedilebilir olmayacak ise.

MSI B150 gaming M3 - 426,65 TL
MSI B150 GAMING M3 Anakart Anakart

İnetl Core i3-6100 - 421,89 TL
Intel Core i3-6100 Çift Çekirdek İşlemci

Asus GTX 950 Ekran Kartı - 652,89
Asus Ekran Kartı

Seagate 1TB 7200rpm HDD - 187,9
Seagate 1TB 64MB ST1000DM003 Desktop HDD Hard Disk

Kingston 8gb Hyperx Furry DDR4 2400mhz Ram - 178,92 TL
Kingston RAM

Cooler Master N200 600W Kasa - 364,04 TL ( Güç Kaynağı dahil olduğunu düşünüyorum.)
Cooler Master Kasa

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fazla imkanınız yok ise anakart olarak B150M Bazooka kullanın ve işlemciyi yükseltin.Ekran kartı olarakta şiddetle tavsiye ettiğim kart Gtx1050ti olacaktır.

Cok sacma insansin yemin ederim hem dion ucuz olsun hem intel anlamadim ben bu isi amd am3+ 3.8ghz 4cekirdek 16mb cache islemci 308tl idi ama enson 2urun var diodu stokta yoksa yine amd 6cekirdek am3+ 16mb cache 3.5 ghz alabilirsin buda 380tl

Cok sacma insansin yemin ederim hem dion ucuz olsun hem intel anlamadim ben bu isi amd am3+ 3.8ghz 4cekirdek 16mb cache islemci 308tl idi ama enson 2urun var diodu stokta yoksa yine amd 6cekirdek am3+ 16mb cache 3.5 ghz alabilirsin buda 380tl
Asıl senin yazdıkların saçma. Model ismi vermeden işlemci tavsiye etmişsin. Ha birde AMD Zen işlemciler çıkmadan AMD tavsiye etmiyoruz. Bütçesi ile Intel alınmalı tabii.

Hocam duyduğum kadarıyla artık GTX 950 artık üretilmiyor. Teknoloji geliştikçe daha iyileri çıkıyor. Eğer toplayacağın bilgisayar daha uzun ömürlü olmasını ve her türlü işini kolay bi şekilde yapmak istiyorsan ekran kartı olarak Asus geforce GTX 1050 düşünmelisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı